1. Niedzielne nabożeństwo w przyszłym tygodniu o godz. 10.00.

2. We wtorek odbywają się lekcje religii według ustalonego planu.

3. Mamy też zaproszenie na najbliższą środę 6 listopada, na kolejne spotkanie w ramach salonu Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Gościem będzie Anna Oryńska z prelekcją na temat „Angelus Silesius (Johannes Scheffler) – poeta mistyk dwóch wyznań”. Początek spotkania o godz. 19.00 w naszej sali parafialnej (ul. Kazimierza Wielkiego 29).

4. W czwartek zapraszamy na godzinę biblijną o godz. 17.00.

5. Również w czwartek zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”. Początek o godz. 19.00.

6. Zapraszamy na spotkanie dotyczące codziennej opieki nad seniorem, które poprowadzi Krzysztof Piłat, pracownik socjalny Domu Pomocy Społecznej „Miłosierny Samarytanin”. Spotkanie odbędzie się w naszym Domu Senior+ przy ul. Kazimierza Wielkiego 31-33 7 listopada (czwartek) o godz. 16.30. Wstęp wolny.

7. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 4 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Pismo Święte i jego interpretacja – perspektywa ewangelicka”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

8. Wzorem ubiegłych lat pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Prezent pod choinkę”. Akcja jest prowadzona przez nasze Centrum Misji i Ewangelizacji. W ubiegłym roku z zebranych darów oraz ofiar pieniężnych udało nam się przygotować ponad 60 paczek. W tym roku prezenty mają trafić do dzieci z: Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców. Instrukcja przygotowania paczki znajduje się na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronach internetowych CME. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo akcję, można to uczynić w kancelarii parafialnej dokonując wpłaty na listę. Z zebranych środków tu na miejscu robimy zakupy, a w listopadzie, w ramach spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” będziemy pakować prezenty i przygotowywać do wysyłki. Zapraszamy do łączenia się w akcję, która przebiega pod hasłem z Dziejów Apostolskich (20,35): „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

9. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.