1.        Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłym tygodniu o godz.10.00. Ze spowiedzią i komunią świętą. Kazanie wygłosi ks. Ute Sauerbrey z Berlina. W trakcie nabożeństwa przewidziany jest występ dzieci, a po nabożeństwie – tu uwaga, zmiana – do kościoła przyjdą Mikołajowie. W tym roku zatem gwiazdka dla dzieci odbędzie się zaraz po nabożeństwie.

2.        Najbliższe tygodniowe nabożeństwo adwentowe odbędzie się w piątek 13 grudnia – tu też, uwaga, na zmianę – o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo ekumeniczne w ramach „Adwentu u Bożej Opatrzności”. Szczególnie serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, gdyż odbędzie się w dniu ważnym dla wszystkich Polaków – rocznicy wybuchu stanu wojennego. W dniu, gdy we Wrocławiu zapowiadane są manifestacje skrajnych środowisk, chcemy dać świadectwo, jak ważnym darem jest wolność i poczucie wspólnoty ludzi różnych wyznań i światopoglądów. Muzyczną oprawę zapewni: kwartet wokalny w składzie: Agata Chodorek – sopran; Piotr Łykowski – alt; Maciej Łykowski – tenor; Julian Skrzymowski – bas, Tomasz Kwieciński – skrzypce, Dawid Ślusarczyk – organy, Kameralny Chór Żeński luterańskiej Parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

3.    Na opłatek parafialny zapraszamy w piątek 20 grudnia o godz. 17.00.

4.        W związku z nabożeństwami tygodniowymi w czasie adwentu nie będą się odbywać godziny biblijne. Pozostałe zajęcia tygodniowe o stałych porach:

– we wtorek lekcje religii oraz nauczania konfirmacyjnego według planu.

       – w czwartek o 19.00 spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.

5.        Zapraszamy do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy DzieciomW ramach akcji Diakonia rozprowadzi ok. 11 tys. świec, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom: całoroczne dożywianie w szkołach i świetlicach, pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie, a także zorganizowane formy letniego wypoczynku. Zapraszamy do zaopatrzenia się w świece i wsparcia akcji.

6.        W kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Jak co roku, specjalnie sprowadzone ze Śląska Cieszyńskiego.

7.        Jest dostępny Kalendarz Ewangelicki (32 zł) wraz z dodatkiem i dodatek „Z Biblią na co dzień” (15 zł). Komplet 47 zł.