1.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Obchodzić będziemy święto Zesłania Ducha Świętego, a nabożeństwo będzie połączone ze spowiedzią i Komunia Świętą. W przyszła niedzielę uczcimy też pierwszą rocznicę naszej lodówki charytatywnej, która mieści się obok kościoła i przylega do Kamienicy pod Aniołami. Na nabożeństwie będą obecni przedstawiciele rady osiedla Stare Miasto. Po zakończeniu nabożeństwa wszystkich zaprosimy na poczęstunek na placyk przed wejściem do kościoła.

2.    Zajęcia tygodniowe: wtorkowe lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego oraz środowe spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbywają się według ustalonego planu.

W czwartek o godzinie 17.00 zapraszamy na godzinę biblijną.

W czwartek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.

3.    Najbliższe spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła – ostatnie przed przerwą wakacyjną – odbędzie się jutro, to jest w dniu 3 czerwca 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Podstawowe problemy etyczne w ujęciu ewangelickim”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

4.    Już dzisiaj chcemy serdecznie zaprosić do udziału w międzynarodowym spotkaniu naszej diecezji z Kościołem Ewangelickim Śląskich Górnych Łużyc, które odbędzie się w sobotę 7 września w przygranicznym Forst. W programie m.in.: wspólne nabożeństwo, targ możliwości z różnorodnymi stoiskami, ponadto do wyboru: występy zespołów muzycznych, spotkania, zajęcia i wystawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program w większości jest przygotowany dwujęzycznie. Wyjazd jest planowany w sobotę rano i powrót tego samego dnia około godz. 20.00. Nie wiemy jeszcze, jaki będzie koszt, ale dzięki prawdopodobnemu dofinansowaniu przejazdu nie powinien przekroczyć 50 zł od osoby. Dzieci i młodzież do lat 18 – 50% zniżki. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się i zapisywania już dzisiaj, aby można było ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu całej grupy.

5.    Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza bardzo serdecznie na tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny do Karpacza w dniach 10-18 sierpnia 2019 r. Temat: „Szukaj pokoju i dąż do niego (Ps 34,15)”, a w programie: praca z Biblią w trzech grupach wiekowych, nauka pieśni, wycieczki w góry i, wspólne wieczorne modlitwy w zabytkowym kościele Wang. Szczegółowe informacje, wraz z kosztami, znajdują się na formularzu zgłoszeniowym, który można otrzymać w kancelarii parafialnej.

6.        BPiGA – kończy się okres zbiórki ofiar. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć potrzeby parafii, których samodzielnie nie stać remonty kościołów i budynków parafialnych, może to jeszcze uczynić to przyszłej niedzieli. Ofiary można wpłacać na listę w kancelarii parafialnej lub na konto parafii, koniecznie wtedy z dopiskiem BPiGA. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.