1. Serdecznie zapraszamy na dalsze świętowanie Pamiątki Reformacji. 31 października o godz. 17.00 zapraszamy na wieczorne nabożeństwo, także z piękną oprawą muzyczną. Kazanie wygłosi ks. Axel Luther z Berlina.

W związku z Pamiątką Reformacji mamy też inicjatywę pań z chóru parafialnego, które zapraszają i zachęcają, aby Pamiątkę Reformacji dodatkowo uczcić strojami z epoki. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą, do przygotowania na wieczorne nabożeństwo 31 października, strojów z epoki albo tylko jakiegoś charakterystycznego elementu renesansowego stroju. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej, zaś wszelkich informacji może udzielić pani Joanna Brzastowska (Korsan). Po nabożeństwie natomiast, wszystkich – przebranych i nie – zapraszamy na spotkanie w Kamienicy pod Aniołami, połączone z małym poczęstunkiem, z dekoracją – świece, muzyką renesansową w tle.

2. Dzień później 1 listopada zapraszamy na nabożeństwo w Pamiątkę Zmarłych, o godz. 10.00.

3. Niedzielne nabożeństwo o stałej porze (godz. 10.00) i będzie ono połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

4. We wtorek odbywają się lekcje religii według ustalonego planu. Przy okazji chciałbym przekazać prośbę do rodziców, którzy w czasie lekcji parkują przy kościele, aby – jeśli opuszczają samochód – zostawiali za szybą numer telefonu. Ułatwi to kontakt, parkowanie i wyjazd. Chciałbym też dodać, że szlabany z obu stron kościoła są otwierane i można za nimi parkować.

5. Mamy też zaproszenie na najbliższą środę, na spotkanie w ramach salonu Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Gościem będzie wicedyrektorka ds. Naukowych Muzeum Miejskiego Wrocławia Halina Okólska z prelekcją na temat „Nekropolie Wrocławia. Losy”. Początek spotkania o godz. 19.00 w naszej sali parafialnej (ul. Kazimierza Wielkiego 29)

6. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 4 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Pismo Święte i jego interpretacja – perspektywa ewangelicka”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

7. Wzorem ubiegłych lat pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Prezent pod choinkę”. Akcja jest prowadzona przez nasze Centrum Misji i Ewangelizacji. W ubiegłym roku z zebranych darów oraz ofiar pieniężnych udało nam się przygotować ponad 60 paczek. W tym roku prezenty mają trafić do dzieci z: Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców. Instrukcja przygotowania paczki znajduje się na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronach internetowych CME. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo akcję, można to uczynić w kancelarii parafialnej dokonując wpłaty na listę. Z zebranych środków tu na miejscu robimy zakupy, a w listopadzie, w ramach spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” będziemy pakować prezenty i przygotowywać do wysyłki. Zapraszamy do łączenia się w akcję, która przebiega pod hasłem z Dziejów Apostolskich (20,35): „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

8. Zapraszamy na spotkanie dotyczące codziennej opieki nad seniorem, które poprowadzi pan Krzysztof Piłat, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Miłosierny Samarytanin”. Spotkanie odbędzie się w naszym Domu Senior+ przy ul. Kazimierza Wielkiego 31-33 7 listopada (czwartek) o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.