• W przyszłą niedzielę 27 października, chcemy rozpocząć świętowanie Pamiątki Reformacji. Nabożeństwo niedzielne będzie miało uroczysty charakter, gdyż uświetni je między innymi występ Chóru Kameralnego „Cantores Minores Wratislavienses” pod dyr. Piotra Karpety. Świętowanie będziemy kontynuować 31 października w Pamiątkę Reformacji. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo, w czasie którego kazanie wygłosi ks. Axel Luther z Berlina.
 • W związku z Pamiątką Reformacji mamy też inicjatywę pań z chóru parafialnego, które zapraszają i zachęcają chętnych, aby Pamiątkę Reformacji dodatkowo uczcić strojami z epoki. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i mogą, do przygotowania na wieczorne nabożeństwo 31 października, strojów z epoki albo tylko jakiegoś charakterystycznego elementu renesansowego stroju. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej, zaś wszelkich informacji może udzielić pani Joanna Brzastowska (Korsan).
 • Po nabożeństwie natomiast, wszystkich – przebranych i nie – zapraszamy na spotkanie w Kamienicy pod Aniołami, połączone z małym poczęstunkiem, z dekoracją – świece, muzyką renesansową w tle.
 • Jutro, tym razem w przedostatni poniedziałek miesiąca, serdecznie zapraszamy na:

– spotkanie seniorów o godz. 16.00;

– zebranie rady parafialnej o godz. 18.30.

 • We wtorek odbywają się lekcje religii według ustalonego planu. Przy okazji chciałbym przekazać prośbę do rodziców, którzy w czasie lekcji parkują przy kościele, aby – jeśli opuszczają samochód – zostawiali za szybą numer telefonu. Ułatwi to kontakt, parkowanie i wyjazd. Chciałbym też dodać, że szlabany z obu stron kościoła są otwierane i można za nimi parkować.
 • W czwartek zapraszamy na godzinę biblijną o godz. 17.00. Temat: „
  Radość i wiara – 1 P 1,6-12” poprowadzi ks. Paweł Mikołajczyk
 • Również w czwartek zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”. Początek o godz. 19.00.
 • Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 4 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Pismo Święte i jego interpretacja – perspektywa ewangelicka”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!
 • Wzorem ubiegłych lat pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Prezent pod choinkę”. Akcja jest prowadzona przez nasze Centrum Misji i Ewangelizacji. W ubiegłym roku z zebranych darów oraz ofiar pieniężnych udało nam się przygotować ponad 60 paczek. W tym roku prezenty mają trafić do dzieci z: Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców. Instrukcja przygotowania paczki znajduje się na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronach internetowych CME. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo akcję, można to uczynić w kancelarii parafialnej dokonując wpłaty na listę. Z zebranych środków tu na miejscu robimy zakupy, a w listopadzie, w ramach spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” będziemy pakować prezenty i przygotowywać do wysyłki. Zapraszamy do łączenia się w akcję, która przebiega pod hasłem z Dziejów Apostolskich (20,35): „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.
 • Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.