• Dziś, bezpośrednio po nabożeństwie, zapraszamy wszystkich na pożegnanie lata i święto ziemniaka do Sulistrowiczek. Planujemy spotkanie przy ognisku, pieczenie placków ziemniaczanych i miłe spędzenie czasu w parafialnym gronie. Na swojej działce ugoszczą nas jak zwykle Anita i Jacek Sowa. Prosimy o informację jeśli ktoś posiada wolne miejsca w samochodzie albo potrzebuje transportu, tak żeby wszyscy chętni mogli wziąć udział w wyjeździe. Wyjazd bezpośrednio po nabożeństwie.
  • Nabożeństwo w przyszłą niedzielę jak zwykle odbędzie się o godz. 10.00. Będziemy obchodzić Dziękczynna Święto Żniw, a nabożeństwo będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  • We wtorek odbywają się lekcje religii według ustalonego planu.
  • W czwartek zapraszamy na godzinę biblijną o godz. 17.00. Temat:
    Odrodzeni do nadziei – wstęp do 1 Listu Piotra, prowadzi ks. Paweł Mikołajczyk.
  • Serdecznie zapraszamy do obejrzenia (jeszcze tylko do jutra) Wystawy Plenerowej Prac Seniorów z naszego Dziennego Domu dla Osób Starszych Senior+ pt. „Obrazy Pamięci”. Wystawę można na Pierzei Północnej Rynku we Wrocławiu.Powstała ona na okoliczność Światowego Dnia Choroby Alzheimera i prezentuje treści edukacyjne na temat choroby otępiennej, działalności Dziennego Domu, a przede wszystkim ukazuje wybrane prace malarskie seniorów, które powstały pod okiem profesjonalnej malarki Anny Nesteruk. Oficjalny Patronat nad Wystawą sprawuje Parafia Ewangelicko-Augsburska we Wrocławiu Opatrzności Bożej oraz Miasto Wrocław. Patronat Honorowy objął Wrocławski Uniwersytet Medyczny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Patronat Medialny: Polskie Radio Wrocław oraz Gazeta Senior. Oryginały prac (ale bez opisu i w mniejszej skali) znajdują się we naszym kościele.
  • Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 października 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Przyczyny i początki reformacji luterańskiej”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!
  • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego z Oldenburga, który odbędzie się w czwartek 10 października o godz. 19.00 w naszym kościele. (W programie między innymi utwory Andrzeja Bielerzewskiego, Katarzyny Danel, Janusza Stalmierskiego). Trasa koncertowa chóru jest zatytułowana: Pokój – Pax – Frieden i obejmuje wiele znaczących miast Europy. W odbędą się dwa koncerty w Poznaniu i we Wrocławiu.
  • Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.