ZAPOWIEDZI:
Są osoby, które pragną wstąpić w związek małżeński, a ich zamiary ogłaszamy raz po wszystkie razy:
Maciej Andrzej Moraczewski, kawaler wyznania e-a, ur. 21 czerwca 1993 roku we Wrocławiu pragnie poślubić
Katarzynę Dorotę Franczuk, pannę wyznania rzymskokatolickiego, ur. 16 lipca 1993 roku w Kłodzku.
Ich zaślubiny odbędą się w sobotę 28 września br. w naszym kościele. Niech dobry Bóg błogosławi zamiarom tych narzeczonych.

  • Nabożeństwo Słowa Bożego w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  • Jutro, wyjątkowo w przedostatni poniedziałek miesiąca, odbędą się pierwsze po wakacjach:

– spotkanie seniorów o godzinie 16.00
– zebranie Rady Parafialnej o godzinie 18.30

  • We wtorek odbywają się lekcje religii według ustalonego planu
  • W czwartek zapraszamy na godzinę biblijną o godz. 17.00. Gościem będzie ksiądz diakon Zbigniew Kaleta z Oldrzychowic, który poprowadzi temat i prezentację o życiu ewangelików na Zaolziu.
  • Serdecznie zapraszamy do obejrzenia otwartej w ubiegłym tygodniu Wystawy Plenerowej Prac Seniorów z naszego Dziennego Domu dla Osób Starszych Senior+ pt. „Obrazy Pamięci”. Wystawę można oglądać od 16 września do 30 września 2019 roku na Pierzei Północnej Rynku we Wrocławiu. Powstała ona na okoliczność Światowego Dnia Choroby Alzheimera i prezentuje treści edukacyjne na temat choroby otępiennej, działalności Dziennego Domu, a przede wszystkim ukazuje wybrane prace malarskie seniorów, które powstały pod okiem profesjonalnej malarki Anny Nesteruk. Oficjalny Patronat nad Wystawą sprawuje Parafia Ewangelicko-Augsburska we Wrocławiu Opatrzności Bożej oraz Miasto Wrocław. Patronat Honorowy objął Wrocławski Uniwersytet Medyczny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Patronat Medialny: Polskie Radio Wrocław oraz Gazeta Senior. Oryginały prac (ale bez opisu i w mniejszej skali) znajdują się w naszym kościele.
  • Za tydzień po nabożeństwie w niedzielę 29 września, zapraszamy wszystkich na pożegnanie lata i święto ziemniaka do Sulistrowiczek. Planujemy spotkanie przy ognisku, pieczenie placków ziemniaczanych i miłe spędzenie czasu w parafialnym gronie. Na swojej działce ugoszczą nas jak zwykle Anita i Jacek Sowa. Prosimy o informację, jeśli ktoś posiada wolne miejsca w samochodzie albo potrzebuje transportu, tak żeby wszyscy chętni mogli wziąć udział w wyjeździe. Wyjazd bezpośrednio po nabożeństwie.
  • Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 października 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Przyczyny i początki reformacji luterańskiej”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!
  • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego z Oldenburga, który odbędzie się w czwartek 10 października o godz. 19.00 w naszym kościele. (W programie między innymi utwory Andrzeja Bielerzewskiego, Katarzyny Danel, Janusza Stalmierskiego). Trasa koncertowa chóru jest zatytułowana: Pokój – Pax – Frieden i obejmuje wiele znaczących miast Europy. W Polsce odbędą się dwa koncerty: w Poznaniu i we Wrocławiu.
  • Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.