1. Nabożeństwem w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 rozpoczynamy IX Festiwal Kultury Protestanckiej, który w tym roku odbywa się pod hasłem #Miłość #RADOŚĆ #Pokój. Inauguracja przypada na niedzielę Cantate, a nabożeństwo zatytułowaliśmy „Radośnie śpiewajmy Panu.” Kazanie wygłosi bp Waldemar Pytel, a oprócz wspólnego śpiewu będziemy mogli wysłuchać pieśni chórów: Angelus, Cantus Olaviensis i Schola Musica Caelesti – dyr. Barbara Szarejko oraz Chórku Dziecięcego Melodiccor – dyr. Dobromiła Ogińska-Broniszewska. Plan całego festiwalu znajduje się na ulotkach i na plakatach.
  2. Zajęcia tygodniowe: wtorkowe lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego oraz środowe spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbywają się według ustalonego planu.
  3. W czwartek o godzinie 17.00 zapraszamy na godzinę biblijną, temat „Barabasz”, poprowadzi ks. Marcin Orawski.
  4. W czwartek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.
  5. Już dzisiaj chcemy serdecznie zaprosić do udziału w międzynarodowym spotkaniu naszej diecezji z Kościołem Ewangelickim Śląskich Górnych Łużyc, które odbędzie się w sobotę 7 września w przygranicznym Forst. W programie m.in.: wspólne nabożeństwo, targ możliwości z różnorodnymi stoiskami, ponadto do wyboru: występy zespołów muzycznych, spotkania, zajęcia i wystawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program w większości jest przygotowany dwujęzycznie. Wyjazd jest planowany w sobotę rano i powrót tego samego dnia około godz. 20.00. Nie wiemy jeszcze, jaki będzie koszt, ale dzięki prawdopodobnemu dofinansowaniu przejazdu nie powinien przekroczyć 50 zł od osoby. Dzieci i młodzież do lat 18 – 50% zniżki.
  6. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się i zapisywania już dzisiaj, aby można było ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu całej grupy.
  7. BPiGA – jak co roku od Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zwracamy się z apelem o składanie ofiar na ogólnopolski fundusz Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Zebrane środki są przeznaczane na remonty kościołów i budynków parafialnych, szczególnie w tych parafiach, które samodzielnie nie są w stanie sfinansować tych potrzeb. W tym roku o wsparcie z naszej diecezji wystąpiła parafia w Lubaniu. Ofiary można wpłacać na listę w kancelarii parafialnej lub na konto parafii, koniecznie wtedy z dopiskiem BPiGA. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.
  8. W niedzielę 26 maja zapraszamy parafian do udziału w Zgromadzeniu Parafialnym poświęconym sprawozdaniu z działalności gospodarczej parafii.