1. Dziś po nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszamy do Kamienicy pod Aniołami na Kiermasz Adwentowy. Dzieci, rodzice, wielu parafian od tygodniu już przygotowują piękne kartki, ozdoby, wypieki i wieńce adwentowe. Jest też przygotowana kawiarenka z kawa, herbatą i ciastem. Zapraszamy.

2. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłym tygodniu o godz.10.00. Ze spowiedzią i komunią świętą. W adwencie serdecznie zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe. Najbliższe odbędzie się tradycyjnie w piątek o godzinie 17.00 w sali parafialnej. Natomiast tydzień później, w piątek 13 grudnia, serdecznie zapraszamy do kościoła na muzyczne nabożeństwo ekumeniczne „Adwent u Bożej Opatrzności”. Początek o godzinie 18.00.

3. W związku z nabożeństwami tygodniowymi w czasie adwentu nie będą się odbywać godziny biblijne. Pozostałe zajęcia tygodniowe o stałych porach:

– we wtorek lekcje religii oraz nauczania konfirmacyjnego według planu.

– w czwartek o 19.00 spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.

4. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Czym dla ewangelików jest jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

5. 463. Koncert Gerhard Zeggert in memoriam. Wystąpi chór kameralny „Kantorzy” im. Edmunda Kajdasza. W programie psalmy Mikołaja Gomółki. Poniedziałek 2 grudnia, godz. 18:00, kościół św. Krzysztofa.

6. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Adwentowym, które w tym roku odbędzie się w auli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji w najbliższą sobotę 7 grudnia o godzinie 15.00. To okazja, aby spotkać się z parafianami z innych parafii, pośpiewać, porozmawiać złożyć sobie życzenia. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby osoby zainteresowana zgłosiły swój udział w kancelarii parafialnej.

7. Dzisiaj rozpoczęliśmy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy DzieciomW ramach akcji Diakonia rozprowadzi ok. 11 tys. świec, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom: całoroczne dożywianie w szkołach i świetlicach, pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie, a także zorganizowane formy letniego wypoczynku. Zapraszamy do zaopatrzenia się w świece i wsparcia akcji.

8. Już dziś w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Jak co roku, specjalnie sprowadzone ze Śląska Cieszyńskiego. Zapraszamy do kancelarii parafialnej.

9. Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna organizuje w dniu 13 grudnia (piątek) jednodniową wycieczkę do Herrnhut. W programie: zwiedzanie manufaktury produkującej gwiazdy herrnhuckie (możliwość zakupu), muzeum etnograficzno-misyjnego, kościoła (Wielkiej Sali) i unikalnego cmentarza Braci Morawskich. Wyjazd z pl. św. Marcina o godz. 6.00, powrót około godz. 18.30. Koszt wycieczki to 50 zł, obejmuje bilet wstępu do muzeum, lekki posiłek i ubezpieczenie. Wycieczkę prowadzi Joanna Szczepankiewicz-Battek.