Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu od 2015 posiada ważną akredytację Narodowej Agencji Polski i prowadzi wolontariat europejski w ramach programu Europejski Korpus Solidarności (wcześniej znany jako EVS Erasmus+). Współpracujemy z partnerami z różnych krajów i możemy nie tylko przyjmować, ale i wysyłać wolontariuszy z Polski do innych krajów.

Otrzymaliśmy od naszych partnerów z innych krajów kilka ciekawych propozycji. Zachęcamy, zwłaszcza młodych ludzi, do wyjazdu w celu poznania kultury, języka oraz skorzystania z możliwości rozwoju osobistego i umiejętności, które pozwolą być konkurencyjnym na rynku pracy.

Szczególnie zachęcamy do wyjazdu na wolontariat do Drezna – wyjazd w dowolnym terminie, praca przy projekcie „Rozmowa przy kawie” polegająca na pomocy przy organizacji rozmów znanych osób (polityków, ludzi ze świata kultury i mediów, pracowników socjalnych) z mieszkańcami Drezna. Praca daje szansę spotkania ciekawych ludzi oraz rozwoju umiejętności językowych, rozmowy z ludźmi, aktywności społecznej.

Oferujemy: wyjazd na rok, mieszkanie, ubezpieczenie, kieszonkowe, wyżywienie, 1 semestr nauki języka niemieckiego, przejazdy komunikacją miejską (w razie potrzeby). Warunki pracy: maksymalnie 8-godzinny dzień pracy, prawo do urlopu, wolne weekendy oraz dni świąteczne. Po zakończeniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat Youthpass (narzędzie UE) oraz inne dokumenty potwierdzające odbycie wolontariatu. Przygotowujemy wolontariuszy do wyjazdu i sprawujemy nad nimi opiekę w czasie trwania wolontariatu.

Oprócz wyjazdu do Drezna, oferujemy możliwość wyjazdu do innych krajów. Mamy również możliwość przyjęcia chętnych z Polski na wolontariat we Wrocławiu – praca z dziećmi i seniorami. Zainteresowanych szczegółami prosimy o kontakt z koordynatorką, Maryną Los:
email: maryna.los@luteranie.pl
tel. 573 445 541