Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaka jest najpotężniejsza broń współczesnego świata? Nie są to ani technologie, ani militaria. To informacja. W obecnych czasach wszyscy mamy do niej dostęp. Przed erą Internetu i mediów społecznościowych zazwyczaj byliśmy odbiorcami informacji. Dzisiaj niemal każdy post czy wpis możemy polubić, oznaczyć, udostępnić innym. To my i nasze reakcje w sieci sprawiają, że staliśmy się jednym z najważniejszych ogniw rozprzestrzeniania się informacji, także fałszywej. Czy to zjawisko przewidywał już prorok Jeremiasz? A może sam walczył z tak zwanymi fake newsami, choć nikt jeszcze nie nazywał tak informacji celowo wprowadzających w błąd? Zapraszam, Marcin Orawski

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
809 O Jezu, słońce łaski (1-3)
237 Pochwalmy Boga (1-3)
638 Kto chce niech szuka innych dróg (1-3) 
715 Ach, potrzebuję Cię (1-5)
384 Słowa Twego dar szlachetny (1-2)
Introit nr 56

Ogłoszenia:

 • Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. 
 • Zajęcia tygodniowe: 
  – we wtorek lekcje religii według planu, 
  – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30, 
  – próba chóru parafialnego w środę o godzinie 19.45, 
  – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godzinie 11.00, 
  – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00. 
 • Zapraszamy na czerwcowe spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Spotkania odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca, mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2024 r. o godzinie 17.30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Etyka w życiu ewangelika”. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną. Serdecznie zapraszamy!
 • Chcemy poinformować, że nabożeństwo rodzinne połączone z zakończeniem roku i rozdaniem świadectw z nauczania kościelnego odbędzie się 16 czerwca. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. 
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wpłacili ofiary na fundusz Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. W naszej parafii zebraliśmy 6650 złotych. Środki już zostały przekazane do funduszu, który przeznaczy je na pomoc finansową dla parafii realizujących konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych.