Izajasz znalazł się w świątyni i zamarł. Stanąć oko w oko ze Świętym, z Niepojętym – to mogło zakończyć się jedynie śmiercią. Ale tak się nie stało. Patrząc na historię powołania Izajasza z 6 rozdziału jego księgi możemy zastanawiać się dlaczego Bóg mówi te rzeczy, które mówi. Dlaczego skazuje Izraelitów na porażkę. Gdy jednak popatrzymy na tę scenę jako na lustro, gdy w lustrzanym odbiciu zamieni się kolejność, to ujrzymy coś innego. Drogę od przerażania do nowego początku. Drogę wypływająca z doświadczenie zetknięcia z Niepojętym, a prowadzącą do zmiany w tym, co bardzo konkretne. Zapraszamy na nabożeństwo w Święto Trójcy Świętej do kościoła Opatrzności Bożej i poprzez transmisję.

Pieśni: 434 (2), 239 (4), 240 (4), 815 (2), 290 (1)

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na najbliższe nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00.

2. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca 2023 r. o godzinie 17:30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: Dietrich Bonhoeffer – teolog na trudne czasy. Serdecznie zapraszamy!

3. We wtorek zapraszamy na lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego – według planu.

4. Z powodu wyjazdu na Kirchentag do Norymbergi NIE ODBĘDZIE SIĘ spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej.

5. W związku z długim weekendem NIE ODBĘDĄ SIĘ godzina biblijna i spotkanie DA Pronoja.

6. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U

7. Zapraszamy na dwie wycieczki jednodniowe: 8 czerwca (Boże Ciało) do Spreewaldu 17 czerwca (sobota) do Berlina. Wycieczki prowadzi Joanna Szczepankiewicz-Battek. Wszystkie informacje nt. Programu i ceny na stronie internetowej i w kancelarii. Zapisy w kancelarii.

8. Cykl modlitw o Kościoły ŚFL”: Tajlandia Położony na Półwyspie Indochińskim kraj zamieszkuje bez mała 69,5 mln mieszkańców. Poza piękną przyrodą i unikalnymi zabytkami Tajlandia boryka się z problemami niestabilności politycznej i terroryzmu. Tajlandia jest krajem turystycznym, ale stanowi również centrum taniej, światowej sex-turystyki. 93 procent mieszkańców Tajlandii wyznaje buddyzm (93%). Chrześcijaństwo stanowi mniejszość, a jego wyznawcy to zaledwie 0,9 % populacji. Ewangelicko-Luterański Kościół w Tajlandii liczy niewiele ponad 5100 wiernych. W 2018 roku ordynowano dwie pierwsze kobiety na księży.