Czy moje poglądy zmienią się zasadniczo przez najbliższych 10 lat? Nie sądzę. A co zmieniło się w moim postrzeganiu świata w minionych 10 latach? No, trochę tego było. Myślę tu to pewnym złudzeniu, które skłania nas do zakładania, że osoba, którą teraz jestem jest już ukształtowana i tak już pozostanie. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. I są na to dowody. Naukowe! Zapraszam do refleksji o niedocenianej – mimo wszystko – potędze czasu, o powodach, dla których nawet seniorzy popełniają „błędy młodości” i o tym, że ostatecznie wszystko ma swój czas, Marcin Orawski

Link do transmisji

Zaśpiewamy następujące pieśni:
93 Jak rzeka bieży (1-4)
100 Przez dobrą moc Twą, Panie, otoczony (1-5)
656 Bliżej, o bliżej (1-4)
713 Za rękę weź mnie, Panie (1-3) 
66 O błogosławiony (1-3)

Link do transmisji

Link do transmisji

Zapraszamy na nabożeństwa:

Sylwester (Stary Rok), 31 grudnia, godz. 10.00,
– nabożeństwo Słowa o charakterze dziękczynnym i pokutnym.

Nowy Rok, 1 stycznia, godz. 12.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia godz. 17.00
– nabożeństwo muzyczne z udziałem chóru Vocallinea pod kierownictwem Dobromiły Ogińskiej-Broniszewskiej.

Zapraszamy serdecznie do świętowania Bożego Narodzenia podczas koncertów, które odbędą się w naszym kościele! Przygotujcie się na niezapomniane chwile, wypełnione pięknymi kolędami i możliwością wspólnego śpiewania razem ze znakomitymi wykonawcami. Czekają nas niepowtarzalne emocje i atmosfera pełna świątecznej radości! Dołączcie do nas, aby razem świętować ten wyjątkowy czas. Oto plan koncertów w Kościele Ewangelickim Opatrzności Bożej we Wrocławiu:

6 stycznia (sobota), godzina 17.00
Nabożeństwo muzyczne z udziałem chóru Vocallinea
pod kierownictwem Dobromiły Ogińskiej Broniszewskiej
Chór działa przy Radzie Osiedla Wrocław Leśnica

13 stycznia (sobota), godzina 18.00
„Koncert Kolęd”, zespół LAAU Worship pod kierownictwem Kariny Reske-Chojnackiej,
Wrocławska Orkiestra Wszechmuzyczna pod kierownictwem Julianny Jurkiewicz

20 stycznia (sobota), godzina 16.00
„Koncert Świąteczny”
Kameralny Chór Męski Cantilena, dyrygent Mikołaj Szczęsny;
Chór kameralny „Ostinato”, dyrygent Lilia Jędrzejczak;
Chór Capella Ecumienica, dyrygent Aleksandra Akułowicz;
Orkiestra Symfoniczna Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu, dyrygent Aleksandra Akułowicz

W kancelarii parafialnej jest dostępny Kalendarz Ewangelicki wraz z dodatkiem i dodatek „Z Biblią na co dzień”.