Jaki jest twój kolejny krok? Jaki jest kolejny etap twojego życia? Nieważne jak bardzo jesteś młody albo jak mocno czujesz się zmęczony życiem. Coś jest przed tobą, właśnie teraz. Wyjdziesz dziś z kościoła wrócisz do domu i co będzie dalej? W pierwszą niedzielę adwentu, chciałbym Was zaprosić, do szukania między innymi takiej radości, która nie jedynie reakcją sukces, lecz stanem wypływającym z czynienia tego, do czego zostaliśmy stworzeni, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO

Link do transmisji NA ŻYWO

OGŁOSZENIA:

 • Bezpośrednio po nabożeństwie zapraszamy na XIX charytatywny Kiermasz Adwentowy! Czekają wieńce adwentowe, kartki na życzenia bożonarodzeniowe i wszelkiego rodzaju smakołyki. Będzie też można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a jeśli ktoś będzie chciał, my z tego zdjęcia zrobimy dla Was kartkę na życzenia świąteczne. W tym roku cały dochód przekażemy na działania Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” oraz poszkodowanym przez huragan Otis.
 • Zapraszamy do udziału w tygodniowych nabożeństwach adwentowych. Najbliższe odbędzie się w piątek 8 grudnia o godzinie 17.00 w naszym kościele. W związku z tygodniowymi nabożeństwami nie będą się odbywać w adwencie godziny biblijne.
 • Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę. Będziemy gościć uczestników Diecezjalnego Spotkania Młodzieży, a kazanie wygłosi ks. Marek Bożek z Wałbrzycha.
 • Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca (4 grudnia), serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30, a tematem będzie: „Jezus Chrystus – Bóg i człowiek”. Serdecznie zapraszamy!
 • Zajęcia tygodniowe:
  we wtorek lekcje religii zgodnie z planem.
  Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o godzinie 17.30.
  Próba chóru parafialnego w środę o 19.45.
  Zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o godzinie 20.00.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie z pasją, na którym o kulturze tzw. olędrów – początkowo w większości mennonitów – opowie Anna Oryńska. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 w sali parafialnej kościoła Opatrzności Bożej (wstęp wolny, wejście za budynkiem kościoła).
 • W kancelarii parafialnej można już nabyć świąteczne opłatki oraz świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
 • Dziękując kierowcom, którzy parkują za kościołem, za dostosowywanie się do wskazówek kierujących ruchem, chcielibyśmy ponownie zaapelować, aby przed opuszczeniem pojazdu zostawić za szybą numer kontaktowy. Dla chętnych możemy wydrukować numery telefonów oraz je zalaminować, aby mogły służyć wielokrotnie. Zapraszamy do kontaktu z kancelarią po zakończeniu nabożeństwa.

Cykl Modlitw o Kościoły ŚFL – Dania i Grenlandia

Królestwo Danii zamieszkuje ponad 5,8 miliona ludzi. Jest to jeden z najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów Unii Europejskiej. Przez długi czas przynależność do Kościoła luterańskiego, którego głową jest monarchini, była uważana za wyraz narodowej identyfikacji. Statystycznie niemal 82% Duńczyków to luteranie, jednak większość mieszkańców królestwa jest niereligijna, a społeczeństwo zsekularyzowane.

Podczas Trzynastego Zgromadzenia Ogólnego ŚFL w Krakowie bp Henrik Stubkjær, z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Danii, został wybrany nowym prezydentem federacji.

Grenlandia – autonomiczne terytorium zależne Danii na wyspie o tej samej nazwie, która położona jest geograficznie w Ameryce Północnej, a historycznie i politycznie w Europie. Grenlandia w przeciwieństwie do Danii nie jest członkiem Unii Europejskiej. Wyspę, pokrytą w 81% przez lądolód grenlandzki zamieszkuje blisko 57 tysięcy z ludzi. 89% mieszkańców stanowią Inuici. Większość ludności (93%) Grenlandii jest luteranami i przynależy do Kościoła Danii za pośrednictwem Kościoła Grenlandii.