Moc dobrze opowiedzianej historii może być większa niż siła dobrze wyszkolonej armii. Przykładem jest jedno ze świąt Paschy w Jerozolimie. Wystarczyłaby wtedy mała iskierka, a polałaby się krew. Okupowani Żydzi byli na skraju euforii, a pilnujący porządku żołnierze rzymscy na skraju paniki. Wydarzenie przeszło do historii pod nazwą Niedziela Palmowa. Co sprawiło, że niewinne gałązki palmowe i szerzej nieznany nauczyciel z Nazaretu, przeraziły tak wiele osób? Jakie skojarzenia wśród okupowanych Żydów wywołał Jezus? Dlaczego Jerozolima zawrzała? Ponieważ taka jest właśnie moc dobrze opowiedzianej historii. Zapraszam do jej wysłuchania. Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Uwaga! Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium – Paul Wachs (1851-1915) Hosanna

1:55 Powitanie – ks. Marcin Orawski

3:11 Pieśń „Wejdź już do nas” (Śpiewnik Ewangelicki 166)

7:06 Psalm 69 – czyta Grażyna Wiercimok

8:19 Pieśń „Jezu, któż jak Ty” (Śpiewnik Ewangelicki 794)

10:53 Czytanie Starego Testamentu oraz Ewangelii – czytają: Jarosław Tynecki, Agata Czerwonajcio

14:06 Pieśń „Uwielbiam moc miłości” (Śpiewnik Ewangelicki 819)

16:31 Kazanie – ks. Marcin Orawski

31:16 Pieśń „Z ojcem przedwiecznym” (Śpiewnik Ewangelicki 169)

33:26 Modlitwa Wiernych, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe.

36:40 Pieśń „Myśmy pod krzyżem” (Śpiewnik Ewangelicki 135)

Ogłoszenia:

  1. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dotyczącymi bezpiecznej organizacji nabożeństw w okresie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Link:
  • Plan nabożeństw wielkotygodniowych i świątecznych

Wielki Czwartek, godz. 17.00– nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.

Wielki Piątek, godz. 10.00 i 17.00 – nabożeństwa ze spowiedzią i komunią świętą.

Wielkanoc, godz. 10.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.

Pn. Wielkanocny, godz. 10.00 – nabożeństwo słowa.

W Wielką Sobotę serdecznie zapraszamy do kościoła św. Krzysztofa na liturgię wigilii paschalnej, która rozpocznie się o godz. 20.00.

Wszystkie nabożeństwa wielkotygodniowe i wielkanocne będą też dostępne w Internecie. https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw/

  • Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. W związku z tym, że pierwszy poniedziałek kwietnia będzie dniem świątecznym, najbliższe spotkanie odbędzie się w innym terminie, tj. w poniedziałek 29 marca 2021 r. o godzinie 19:00 w formie on-line. Tematem spotkania będzie: „Znaczenie teologii krzyża dla tożsamości luterańskiej”. Serdecznie zapraszamy!
  • Dzisiaj o godzinie 15.50 – w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła ewangelickiego w Goleszowie. Kazanie wygłosi ks. Piotr Sztwiertnia. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
  • Zachęcamy do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna. W tym roku przebiega pod hasłem „Czas miłosierdzia” i jest prowadzona razem z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

W Czasie Pasyjnym zachęcamy wszystkich do ograniczenia pewnych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych w ten sposób funduszy na rzecz pomocy potrzebującym” – piszą organizatorzy akcji. „Szczególnie teraz, gdy cały świat zmaga się z pandemią COVID-19, wiele osób potrzebuje naszego wsparcia, troski, solidarności społecznej i aktywnej pomocy. Możemy ograniczyć swoją konsumpcję i wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy” – podkreślają organizatorzy.

Zebrane środki Diakonia Polska przekaże na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących – leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków oraz wszelką pomoc w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia.

Diakonia Polska rozprowadziła 9 tys. skarbonek, które trafiły do parafii ewangelickich w całej Polsce. Akcja potrwa do Wielkanocy.

Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konto Diakonii: Polskiej:
78 1240 1037 1111 0000 0693 1384 (PLN)
Dopisek: Skarbonka Diakonijna 2021