10. Niedziela po Trójcy nosi nazwę Niedzieli Izraela lub Judaica. Chrześcijaństwo wyłoniło się z judaizmu, ma w nim swoje korzenie, ale też dzieli z nim trudną historię. Ślady napięć i konfliktów na linii chrześcijańsko-żydowskiej widać już w księgach Nowego Testamentu, a gdy młodsza z religii stała się dominującą, to często na jej podstawie sankcjonowano prześladowania wyznawców tej starszej. A przecież chrześcijaństwa nie da się zrozumieć w oderwaniu od judaizmu! Sens chrześcijańskiej opowieści o świecie i kondycji ludzkiej jest nierozerwalnie połączony z judaistycznym widzeniem świata i ludzi. Dlatego, w tę szczególna niedzielę, Niedzielę Izraela, spójrzmy na obietnicę, jaką Bóg złożył Izraelitom. Serdecznie zapraszamy na transmisję wcześniej nagranego nabożeństwa na Facebooku i na parafialnym kanale na Youtube (https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA) o 10.00. Do zobaczenia, Paweł Mikołajczyk