Nie każdy potrafi obrazić się na Boga, za to, że jest miłosierny. Jemu się udało! Najpierw wygłosił najkrótsze kazanie w historii świata, potem zajął miejsce na wzgórzu, aby podziwiać, jak Bóg pali ogniem ludzi, którzy się nie nawrócili.

Ale co to? Ludzie zaczęli się nawracać? Co za rozczarowanie! Jak Bóg mógł do tego dopuścić? No, właśnie, jak? Zapraszam do poznania jednej z najbardziej niezwykłych historii Starego Testamentu. Aha, czy zastanawialiście się, jak to jest przeżyć trzy dni we wnętrzu ryby? Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/wKojBZSytz0?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/wKojBZSytz0?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:
1. Zapraszamy na nabożeństwo połączone ze spowiedzią i komunią świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2. W przyszłą sobotę 1 lipca rozpoczynamy tegoroczny festiwal Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności. Koncert inauguracyjny zagra Mariusz Wycisk, a w programie między innymi utwory Bacha, Franca, Bossiego. Początek koncertu o godzinie 19.00

UWAGA! W tym roku wszystkie koncerty będą się odbywać w lipcowe soboty o godzinie 19.00. Zapraszamy. Wstęp wolny.

3. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U

Modlitwa o Kościoły Światowej Federacji Luterańskiej:
Brazylia

Kraj zamieszkuje ponad 217 milionów ludzi. Mimo bogactwa i dobrze rozwiniętej gospodarki, wielu Brazylijczyków cierpi niedostatek tworząc favela kartonowe, czyli osiedla nędzy na obrzeżach wielkich miast. Na terenach przygranicznych panuje napięcie związane z niechęcią do imigrantów próbujących dostać się do Brazylii w poszukiwaniu lepszego życia. 

63% Brazylijczyków to katolicy. 25% mieszkańców stanowią protestanci, zwłaszcza denominacji zielonoświątkowych. Kościół Ewangelicki Luterańskiego Wyznania w Brazylii zrzesza ponad 630 tysięcy wiernych. Oblicza się, że razem z sympatykami liczba ta przewyższa milion osób. Kościół założyli imigranci niemieccy w 1824 r. Kościół ordynuje kobiety, akceptuje rządową decyzję o cywilnych związkach osób tej samej płci. Kościół prowadzi 57 szkół parafialnych, 21 szpitali, 48 domów pomocy społecznej, 21 domów rekolekcyjnych i cztery wydawnictwa.