„Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi” (Mt 5,38). Staram się podchodzić słów Jezusa poważnie i praktycznie, ale pojawiło się w moim życiu doświadczenie, które spowodowało, że na bezkompromisową ideę pokory spojrzałem z innej perspektywy. Na świat przyszły moje dzieci. I w pewnym momencie zrodziło się w mojej głowie pytanie: czy je też powinienem uczyć zasady nadstawienia drugiego policzka? Czy mam prawo wymagać od nich takiego rodzaju pokory, która może ich narazić na ryzyko krzywdy i wykorzystania? Zapraszam do wspólnego zastanowienia się nad tym problemem, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/YKJOVyZAXJA?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/YKJOVyZAXJA?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę nabożeństwo o godz. 10.00.

2. 24 kwietnia, w ostatni poniedziałek miesiąca, zapraszamy na Spotkanie Seniorów, które rozpocznie się o godz. 11.00, z zakończy obiadem o godz. 13.00. Spotkanie tym razem odbędzie się w Kamienicy pod Aniołami.

3. Zajęcia tygodniowe:
– we wtorek zapraszamy na lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego według planu,
– spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
– zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godz. 11.00.
– zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00.

Cykl modlitw o kościoły członkowskie ŚFL
Papua-Nowa Gwinea

Kraj zamieszkuje prawie 7 milionów mieszkańców. Papua jest położona na terenie aktywnym sejsmicznie, zagrażają jej również cyklony oraz tsunami. W niektórych prowincjach plemiona toczą ze sobą wojny i obowiązuje tam stan wyjątkowy.  Prawie 20% Papuasów wyznaje luteranizm. Są tam dwa kościoły luterańskie:

Ewangelicko-Luterański Kościół Papui-Nowej Gwinei liczy 1,8 miliona wiernych oraz założony przez misjonarzy z USA po II wojnie światowej Gutnius Luterański Kościół Papui-Nowej Gwinei liczący niespełna 150 tysięcy wiernych. Oba Kościoły ściśle współpracują, m.in. razem prowadzą seminarium teologiczne w Lae.