30 czerwca ubiegłego roku podczas przyjęcia w rezydencji ambasadora USA z okazji 244. Rocznicy Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych prezydent Czech Miloš Zeman wypowiedział zdanie „Każde życie ma znaczenie”. U jednych wzbudził entuzjazm u innych wywołał falę oburzenia i krytyki. Dlaczego? Co w tym zdaniu było niezwykłego albo kontrowersyjnego? I co wypowiedź Miloša Zemana może mieć wspólnego z przypowieścią Jezusa o zaginionej owcy? Serdecznie zapraszam na nabożeństwo zarówno stacjonarne, jak i on-line. Marcin Orawski

Plan nabożeństwa:
Uwaga! Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium – Percy E. Fletcher (1879-1932) Preludium op. 27 nr 1 – dr Dawid Slusarczyk – organy;
2:46 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
3:42 Pieśń „Jezus grzesznych przyjąć chce” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 637);
06:01 Czytanie Lekcji Starotestamentowej i Apostolskiej – czytają: Anna Linczak, Anna Górka;
08:59 Pieśń „Gwiazda w mych ciemnościach” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 785)
11:45 Kazanie – ks. Marcin Orawski
25:33 Pieśń „Panie, połącz nas” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 308)
28:29 Modlitwa Wiernych, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe.
31:18 Pieśń „Głoście radośnie” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 596)

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw/

Ogłoszenia:

Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłym tygodniu o godzinie 10.00

  • W czwartek o godzinie 17.00 zapraszamy na godzinę biblijną.
  • Pomoc dla dzieci w Walencji oraz w Barquisimeto Wenezuela

Zachęcamy do udziału w zbiórce funduszy dla przedszkola „Casa de la Amistad” i domu dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz na działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Wenezueli. Projekty te znalazły się w katalogu GAW na rok 2021.

Wenezuela przeżywa dramatyczny kryzys polityczny i gospodarczy. Pandemia COVID-19 w 2020 r. jeszcze bardziej pogorszyła sytuację. Parafiom luterańskim coraz trudniej jest utrzymać przedszkole „Casa de la Amistad” i dom dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Barquisimeto. Kościół luterański potrzebuje wsparcia dla utrzymania pracy diakonijnej, kosztów transportu, kształcenia i pomocy ubogim rodzinom.

Gustav-Adolf-Werk co roku wspiera Kościoły partnerskie na całym świecie. Zachęca również do uczestniczenia w zbiórkach i organizowania wsparcia dla projektów prowadzonych przez Kościoły luterańskie na całym świecie.  Wychodząc naprzeciw zaproszeniu GAW, Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, na posiedzeniu 23 kwietnia 2021 r.  podjął uchwałę o jednorazowej zbiórce na rzecz GAW z przeznaczeniem na wsparcie projektów w Wenezueli z PK GAW 2021. Do akcji dołączyła Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa. Walny Zjazd BPGA ze środków rezerwowych przekazał 3 czerwca 2021 r. na ten cel kwotę 20 000 PLN. Konsystorz z Funduszu do Dyspozycji Konsystorza postanowił dołożyć do zebranej kwoty 3000 PLN. Nadal potrzebne są fundusze, aby pomóc dzieciom w Wenezueli.

Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa i Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zachęcają do wsparcia ww. projektów GAW.

Jak uczestniczyć w zbiórce? Zbiórka rozpoczyna się 20 czerwca i trwa do 31 sierpnia 2021 r. Ofiary można przekazywać bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej bik.luteranie.pl z dopiskiem: „GAW – Wenezuela”.