Czy zdarzyło się Wam kiedyś przekonać innych do swojej racji, a jednocześnie czuć się z tym źle? Czy chęć przekonania kogoś do własnego punktu widzenia doprowadziła do poczucia porażki i osamotnienia? Jeśli tak, to bliskie mogą stać się Wam przeżycia proroka Eliasza, którego w pewnej chwili nawet Bóg wydawał się słuchać. Szybko jednak okazało się, że między prawowiernością a pychą przebiega bardzo cienka granica. Czy można więc jednocześnie mieć rację i jej nie mieć? Odpowiedzi poszukamy w historii Eliasza, której dramaturgia może przypominać jazdę rollercoasterem. Zapraszam na niedzielne nabożeństwo, zarówno w wersji stacjonarnej, jak i równolegle w online, Marcin Orawski.

Plan nabożeństwa
Uwaga! Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium – Colin Hand (1929-2015) „Pifa for Sunday morning” – dr Dawid Slusarczyk – organy;
2:44 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
3:47 Pieśń „Wszystko Tobie dziś oddaję” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 749);
06:51 Czytanie Lekcji Apostolskiej i Ewangelii – czytają: Janusz Kazior, Joanna Brzastowska;
10:37 Pieśń „O Miłości” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 811)
13:05 Kazanie – ks. Marcin Orawski
27:56 Pieśń „Jezu, me ufanie” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 296)
30:31 Modlitwa Wiernych, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe.
32:57 Pieśń „Po Twą obronę” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 324)

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw/

Ogłoszenia:

Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłym tygodniu o godzinie 10.00.

  • Zapraszamy do udziału w Wieczorach organowych u Bożej Opatrzności. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę lipca o godzinie 19.00. Dziś (18 lipca) wystąpi Gerhardt Gnann. Wstęp wolny. Zapraszamy
  • Pomoc dla dzieci w Walencji oraz w Barquisimeto Wenezuela
    Zachęcamy do udziału w zbiórce funduszy dla przedszkola „Casa de la Amistad” i domu dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz na działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Wenezueli. Projekty te znalazły się w katalogu GAW na rok 2021.

Wenezuela przeżywa dramatyczny kryzys polityczny i gospodarczy. Pandemia COVID-19 w 2020 r. jeszcze bardziej pogorszyła sytuację. Parafiom luterańskim coraz trudniej jest utrzymać przedszkole „Casa de la Amistad” i dom dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Barquisimeto. Kościół luterański potrzebuje wsparcia dla utrzymania pracy diakonijnej, kosztów transportu, kształcenia i pomocy ubogim rodzinom.

Gustav-Adolf-Werk co roku wspiera Kościoły partnerskie na całym świecie. Zachęca również do uczestniczenia w zbiórkach i organizowania wsparcia dla projektów prowadzonych przez Kościoły luterańskie na całym świecie.  Wychodząc naprzeciw zaproszeniu GAW, Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, na posiedzeniu 23 kwietnia 2021 r.  podjął uchwałę o jednorazowej zbiórce na rzecz GAW z przeznaczeniem na wsparcie projektów w Wenezueli z PK GAW 2021. Do akcji dołączyła Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa. Walny Zjazd BPGA ze środków rezerwowych przekazał 3 czerwca 2021 r. na ten cel kwotę 20 000 PLN. Konsystorz z Funduszu do Dyspozycji Konsystorza postanowił dołożyć do zebranej kwoty 3000 PLN. Nadal potrzebne są fundusze, aby pomóc dzieciom w Wenezueli.

Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa i Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zachęcają do wsparcia ww. projektów GAW.

Jak uczestniczyć w zbiórce? Zbiórka rozpoczyna się 20 czerwca i trwa do 31 sierpnia 2021 r. Ofiary można przekazywać bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej bik.luteranie.pl z dopiskiem: „GAW – Wenezuela”.