Czasem wystarczy coś zasugerować, coś szepnąć do ucha, aby zasiać niszczącą plotkę, a w konsekwencji doprowadzić do szukania kozłów ofiarnych, polowania na czarownice wzbudzanie wybudzić demony podejrzliwości, nieufności, strachu. Ale słowa też potrafią budować, wzmacniać relacje, podnosić na duchu, sprawiać, że chcemy z innymi przebywać, cieszyć się obecnością. O niszczącej, ale też budującej sile słów chciałbym opowiedzieć cztery krótkie historie. Jeśli chcecie ich posłuchać, zapraszam do udziału w nabożeństwie, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/auuCv1e_6OA?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/auuCv1e_6OA?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  2. Jutro, wyjątkowo w przedostatni poniedziałek miesiąca, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie seniorów. Początek o godz. 11.00, zakończenie obiadem o godz. 13.00.
  3. Dyskusyjne spotkanie biblijne odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o 18.30. Temat spotkania brzmi: “Dlaczego Biblia nie wypowiada się na temat homoseksualizmu i innych mniejszości seksualnych”.
  4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach obchodów  25-lecie polskiej sekcji Międzynarodowego Towarzystwa im. Bonhoeffera. Odbędzie się ono w środę 21 czerwca br. o godz. 18.30 w sali parafialnej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29. Swymi refleksjami z wielu lat współpracy i przyjacielskich kontaktów podzielą się m.in. ks. bp Ryszard Bogusz, ks. prof. Bogdan Ferdek, prof. Wojciech Szczerba, ks. Axel Luther, Edward Skubisz, ks. Erich Busse, Dominik Kretschmann z fundacji Krzyżowa.
  5. Godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.
  6. Zapraszamy na dyplomowy koncert dyrygenta Andreia Karatysheuskiego 23.06.2023 o godzinie 19.00. W programie chóralna muzyka cerkiewna i  barokowa. Usłyszymy między innymi utwór G.G. Gorczyckiego „Laetatus sum” na chór, którym będzie Cappella Ecumenica i zespół instrumentalny. Wystąpi także Chór Cerkiewny Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. Koncert odbędzie się w kościele Opatrzności Bożej (ul. Kazimierza Wielkiego 29). Wstęp wolny.
  7. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U