Chciałbym Wam opowiedzieć o Naamanie, syryjskim oficerze, mężczyźnie w stylu macho, który doznał pewnej dolegliwości skórnej, zwanej… trądem. Co ja mówię, dolegliwości… Trąd to był wyrok, katastrofa, koniec kariery i dotychczasowego życia. Wielki wojownik przełknął więc dumę i za namową udał się za granicę, do proroka, aby ten coś zaradził. Niestety prorok mówiąc kolokwialnie: „spuścił go na drzewo”. To znaczy, Naaman ostatecznie został uzdrowiony, ale nie tak, jak sobie to wyobrażał. Czuł się więc upokorzony, sfrustrowany i rozsierdzony. I choć jego histeria nie wywarła większego wrażenia na proroku, to może nas skłaniać do zastanowienia się, czy to, czego teraz właśnie, w tym momencie życia chcemy, nie rozmija się z tym, czego faktycznie potrzebujemy. Inspirować nas będzie nie tylko pełna zaskakujących zwrotów akcji historia Naamana, ale także jedna z najgorszych przemów motywacyjnych świata, którą wygłosił… sam Jezus Chrystus. Zapraszam serdecznie, Marcin Orawski

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
809 O Jezu słońce Łaski (1,2,5)
553 Na swój święty Kościół cały (1-5)
716 Ach ześlij, Panie, przebudzenie (1-3)
592 Dziękuję Tobie, Zbawco miły (1-2)
307 Pan Bóg jest obecny (1)
323 Własnością Twą, O Boże

Link do transmisji na żywo

Link do transmisji na żywo

OGŁOSZENIA:

 • Pragniemy poinformować, że tegoroczne centralne nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się w niedzielę 28 stycznia o godzinie 17.00 w prawosławnej katedrze p.w. Przenajświętszej Bogarodzicy przy ul. Mikołaja we Wrocławiu. Kazanie wygłosi abp Józef Kupny – metropolita wrocławski Kościoła rzymskokatolickiego.
 • Zajęcia tygodniowe:
  • we wtorek, w związku z feriami, nie odbędą się lekcje religii; Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o godzinie 17.30.
  • Próba chóru parafialnego w środę o 19.45
  • Godzina biblijna w czwartek o godzinie 11.00
  • Zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00
 • Zapraszamy na styczniowe spotkanie z pasją już w najbliższy poniedziałek o 18.30. O tym, dlaczego trzeba i warto angażować się w edukację na rzecz praw człowieka również w przestrzeni kościelnej, opowiedzą Marta Zachraj-Mikołajczyk i Paweł Mikołajczyk, na przykładzie islandzko-niemiecko-polskiej wymiany młodzieżowej dotyczącej właśnie tych kwestii. Spotkania z pasją odbywają się w sali parafialnej za kościołem i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!
 • Tegoroczne, sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne, obejmujące działalność statutową Parafii odbędzie się w niedzielę 4 lutego, po nabożeństwie. W związku ze zgromadzeniem oraz koniecznością corocznego tworzenia listy uprawnionych do głosowania, uprzejmie informujemy parafian, że składki za miniony – 2023 rok, można uregulować do dnia 31 stycznia br.
 • Nasza parafia, jak co roku, włącza się Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku prowadzona przez nas restauracja w Starej Bibliotece przy ul. Parkowej, organizuje kolację degustacyjną. Termin: 26 stycznia (piątek), cena: 250 zł od osoby. Cały dochód zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Rezerwacje przyjmujemy mailowo: kontakt@starabiblioteka.pl lub telefonicznie: 530390320, do środy 24 stycznia. Więcej szczegółów wraz z menu znajduje się na profilu facebookowym Starej Biblioteki: https://www.facebook.com/profile.php?id=100055436603640

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL: Litwa
Kraj zamieszkuje niespełna 3 miliony ludzi. Ponad 83% Litwinów jest wyznania rzymskokatolickiego. Protestanci stanowią blisko 1,5% wszystkich mieszkańców.

Kościół Ewangelicko-Luterański Litwy skupia w swoich szeregach 19 tysięcy wiernych. W okresie stalinowskim był represjonowany, a jego przedstawicieli uważano za Niemców, nawet jeśli w rzeczywistości byli rdzennymi Litwinami. Ponad 70% kościołów luterańskich zostało zamkniętych lub zniszczonych, majątek Kościoła został zagarnięty. Po 1991 r. Kościołowi udało się odzyskać większość majątku kościelnego. Obecnie Kościół prowadzi szeroką działalność diakonijną wspierając m.in. uchodźców z Ukrainy, potrzebujące dzieci i seniorów.