Niedziela Cantate zaprasza nas w podróż, która rozpoczyna się apokaliptyczną wizją szklanego morza, poprowadzi przez stulecia ludzkiej kreatywności, do esencji tego, co w muzyce najważniejsze – komunikacji ponad słowami. W czasie tej podróży Bob Dylan zapyta: „Ile dróg musi przejść niewinny człowiek, zanim nazwiesz go człowiekiem?”, Leonard Cohen powie, dlaczego mimo depresji śpiewał „Alleluja”, a apostoł Jan zanuci „Pieśń Mojżesza” i „Pieśń Baranka”. Zapraszam, Marcin Orawski.

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
610 O Panie Tobie chcę zaśpiewać (1-3, 6)
606 Niech śpiew narodów brzmi na ziemi (1-6)
629 Zaśpiewaj, duszo moja (1-3, 6)
619 Pieśń wznoszą usta (1-2, 11-12)
Introit nr 49

Wystąpią:
Marek Pilch – organy
Magdalena Pilch – flet
Chór Parafialny pod dyr. Mikołaja Szczęsnego
Zespół Familijny MelodiCor pod dyr. Dobromiły Ogińskiej-Broniszewskiej
Chór Kameralny Capella Ecumenica pod dyr. Aleksandry Akułowicz

Ogłoszenia:

 • Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 • W ostatni poniedziałek miesiąca, 29 kwietnia, zapraszamy na spotkanie seniorów, które rozpocznie się o godzinie 11.00 w sali parafialnej.
 • Zapraszamy także na dyskusyjne spotkanie biblijne, które odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 18.30 w sali parafialnej.
 • W związku z długim weekendem majowym w tym tygodniu nie odbędą się: spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej, próba chóru parafialnego, godzina biblijna, spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.
 • Wtorkowe lekcje religii odbędą się według planu.
 • Zapraszamy młodzież od 13 do 18 roku życia na próby nowego zespołu młodzieżowego – Młode Drzewo. Inicjatorką powstania zespołu i prowadzącą jest Karina Reske-Chojnacka, znana z działającego przy parafii zespołu LAAU Worship. Próby odbywają się we wtorki w godzinach od 18.00 do 19.00 w sali seniora w Kamienicy pod Aniołami.
 • Zapraszamy na spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Najbliższe spotkanie odbędzie się w pierwszy poniedziałek miesiąca, tj. 6 maja 2024 r. o godzinie 17.30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Ile ich jest i czym są sakramenty”. Serdecznie zapraszamy!
 • Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Ofiary zbierane w niedzielę po Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla parafii, które realizują konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych. Ofiary można wpłacać: na listę imienną w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto bankowe parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA” (numer konta: 27 1050 1575 1000 0023 1850 9458)
 • W niedzielę 26 maja, bezpośrednio po nabożeństwie, zapraszamy na coroczne Zgromadzenie Parafialne związane z przyjęciem sprawozdania z działalności gospodarczej parafii.
 • W niedzielę 19 maja, w Święto Zesłania Ducha Świętego, odbędzie się w naszej parafii konfirmacja, do której przystąpi osiem młodych osób. W związku z uroczystością planujemy także uhonorowanie osób, które obchodzą w tym roku jubileusze 50-lecia, 60-lecia lub 70-lecia (i więcej) konfirmacji. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w naszej kancelarii tegorocznych jubilatów, zwłaszcza tych, którzy nie byli konfirmowani w naszej parafii.
 • Zapraszamy serdecznie na Dzień Gruziński organizowany przez Stowarzyszenie Sakartvelo! Wydarzenie „Gruzja na dziedzińcu” odbędzie się 12 maja po nabożeństwie na dziedzińcu parafialnym. W programie zaplanowano m.in. prezentację Gruzji, warsztaty tańca gruzińskiego oraz warsztaty gotowania tradycyjnej gruzińskiej słodyczy – churchkhela. To okazja, aby poznać bogatą kulturę Gruzji, spróbować swoich sił w tańcu oraz nauczyć się przyrządzać wyjątkowe przysmaki. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian oraz gości. Będzie to dzień pełen radości, smaku i tradycji. Do zobaczenia na dziedzińcu