W nieustannym zalewie informacji i rozrywki, gdy każde dotknięcie ekranu smartfonu obiecuje nową dawkę wrażeń, rodzi się pytanie czy istnieje jeszcze miejsce na tajemnicę? Czy jest przestrzeń, aby rozmawiać o cudzie? Gdy wszystko wokół ma swoją datę ważności, wielkanocne przesłanie, jakby wbrew rzeczywistości, próbuje nas postawić wobec czegoś, co ma być wieczne. Czy to obietnica nadziei, głębokiego sensu istnienia, tajemnicy, która jest wpisana w nasze potrzeby czy archaiczna idea, której nie da się opisać językiem cyfrowych aplikacji? Zapraszam, Marcin Orawski

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
634 – Cudowna Boża łaska (1-4)
177 – Głośno biją niebios dzwony (1-3)
178 – Jezus żyje z nim i ja (1-4)
188 – O Zmartwychwstały (1-3)
202 – Wpuść, o słońce (1)

Ogłoszenia:

 • Nabożeństwo w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10.00 – Równolegle z nabożeństwem odbędzie się szkółka niedzielna, a po nabożeństwie, jeśli pogoda dopisze, zapraszamy na poszukiwania wielkanocnych niespodzianek. Tak jak w poprzednio pojedziemy na polanę w Lesie Rędzińskim – pinezka do miejsca znajduje się na naszej stronie internetowej. Do koszyków piknikowych można zabrać specjały, które pozostaną ze stołu wielkanocnego. Warunki są biwakowe, dlatego należy włożyć wygodne buty i ubrania. Przy dobrej pogodzie przewidujemy rozpalenie ogniska. Do Rędzina można dojechać komunikacją miejską, ale jeśli ktoś chciałby dosiąść się do samochodu jadącego sprzed kościoła, proszę o zostawienie wiadomości w kancelarii parafialnej, miejsca na pewno dla nikogo nie zabraknie.
 • W przyszłą niedzielę nabożeństwo o godzinie 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 • Zajęcia tygodniowe:
  – w najbliższym tygodniu w związku z feriami świątecznymi nie odbędą się lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego,
  – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o godzinie 17.30,
  – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godzinie 11.00,
  – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00.

 • Zapraszamy do udziału w kwietniowym spotkaniu dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Spotkania odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca i mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w poniedziałek, ale w pierwszy wtorek miesiąca, tj. we wtorek 2 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Paweł z Tarsu – apostoł, męczennik i teolog”. Serdecznie zapraszamy!