Z prośbami jest tak, że głównie interesuje nas w nich to, czy dostaniemy to o co prosimy. Inaczej prośby nie mają sensu, prawda? Może jednak coś innego jest ważniejsze w prośbach… Przecież prosimy o to, na czym nam zależy. Odsłaniamy w nich nasze pragnienia, marzenia i wizję świata. W niedzielę Rogate („Proście”) spójrzmy na nasze marzenia, również te, które umieszczamy w modlitwach. Zastanówmy się, co one o nas mówią – a także, czy możemy je kształtować. Zapraszam, Paweł Mikołajczyk

Pieśni śpiewane podczas nabożeństwa: 295, 623, 842, 891.

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na najbliższe nabożeństwa:
-w czwartek w święto Wniebowstąpienia Pańskiego o godzinie 18.00
-w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą – kazanie wygłosi bp dr Christian Stäblein, zwierzchnik Kościoła Ewangelickiego Berlina Brandenburgii i śląskich Górnych Łużyc.

2. Za dwa tygodnie odbędzie się konfirmacja dlatego jak zawsze zapraszamy na wspólne sprzątanie kościoła w sobotę, tydzień przed konfirmacją – czyli w najbliższą sobotę, 20 maja. Każda para rąk się przyda.

3. Informacja ważna dla osób, które były konfirmowane w innych parafiach. W dniu konfirmacji chcemy również świętować minione konfirmacje, szczególnie te jubileuszowe – 50-cio, 60-ciolecia i kolejne okrągłe rocznice. Dlatego prosimy te osoby, które takie jubileusze obchodzą, a były konfirmowane w innych parafiach, o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

4. Zapraszamy na zgromadzenie parafialne, które odbędzie się po dzisiejszym nabożeństwie. Podczas zgromadzenia przedstawione zostanie sprawozdanie z działalności gospodarczej parafii za ubiegły rok.

5. Lekcje religii we wtorek odbywają się zgodnie z planem.

6. Zapraszamy na kolejne “spotkanie z pasją”, które odbędzie się 29 maja 18.00 w sali parafialnej. TEMAT: Clio, Calliope i… czyli o historii, literaturze i modzie opowie Joanna Brzastowska.

7. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.

8. NIE ODBĘDZIE SIĘ godzina biblijna w czwartek – zapraszamy na nabożeństwo o 18.00.

9. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.

10. Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Ofiary zbierane w niedziele po Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla parafii, które realizują konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych. Ofiary można wpłacać: na listę imienną w kancelarii parafialnej, przelewem na konto bankowe parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA” (numer konta: 27 1050 1575 1000 0023 1850 9458)

11. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/…/tydzien-ewangelizacyjny-dla…/…

12. Cykl modlitw o Kościoły ŚFL – Korea Południowa
Zamieszkuje ją przeszło 51 milionów ludzi. Od 1953 r. między Północą a Południem panuje zawieszenie broni. Prawie 59% Koreańczyków deklaruje się jako osoby bezwyznaniowe; chrześcijaństwo stanowi prawie 30% mieszkańców, z czego 20% to protestanci. Kościół Luterański w Korei liczy niewiele ponad 2200 wyznawców. Prowadzi 37 parafii, gdzie służy 47 duchownych.