Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo z Komunią Świętą w Święto Zesłania Ducha Świętego – 31 maja o godzinie 10.00.
Po raz pierwszy po przerwie wywołanej epidemią Covid-19 w nabożeństwie mogą wziąć udział wierni i wszyscy chętni. Każda osoba będzie mile widziana. Dla tych, którzy pozostaną w domach przygotowujemy transmisję – tym razem na żywo.

Choć został zniesiony limit osób przebywających w kościele i w innych miejscach sprawowania kultu religijnego, to mamy świadomość, że epidemia wciąż się rozprzestrzenia. Mimo luzowania obostrzeń, nie rezygnujemy z ostrożności i dokładamy starań, aby uczestnictwo w nabożeństwie było w pełni bezpieczne.

Kilka informacji organizacyjnych o nabożeństwie:
1. Przy wejściu do kościoła zapewnimy dezynfekcję rąk.
2. Będziemy prosić, aby zajmować miejsca z uwzględnieniem co najmniej 1,5-2 m dystansu od innych osób. Nie dotyczy to rodzin.
3. Komunia Święta będzie udzielana bezdotykowo z wykorzystaniem jednorazowych kieliszków na wino. Opłatek będzie podawany szczypcami na rękę (przed przystąpieniem do Komunii zapewnimy dezynfekcję rąk).
4. Będziemy prosić, aby przystępować do ołtarza z zachowaniem odległości od innych osób.

Przebieg nabożeństwa
1. Nabożeństwo będzie transmitowane na żywo na parafialnych kanałach Facebook i Youtube.
2. Liturgię poprowadzą ksiądz Marcin Orawski (kazanie), dk. Marta Zachraj-Mikołajczyk oraz ksiądz Paweł Mikołajczyk.
3. Muzyka – dr Dawid Ślusarczyk (organy), Tomasz Kwieciński (skrzypce).
4. Śpiew zboru przy udziale Parafialnego Kameralnego Chóru Żeńskiego. Zaśpiewamy pieśni ze Śpiewnika Ewangelickiego, wyd. Augustana, rok 2002:
420 – „Grzechu moc dręczy lud” (tekst: Andrzej Cymorek wg pieśni z wodewilu „Kościuszko pod Racławicami” Władysława L. Anczyca, mel. „Z Ojcem przedwiecznym” – 169).
230 – „Wstąp do bram serca mego” (tekst: ks. Paul Gerhardt, mel. „Z całego serca swego” – 491).
221 – „O Duchu Święty, do nas zstąp” (tekst: ks. Michael Schirmer, mel. „Jak pięknie nam jutrzenka lśni” – 105).
226 – „Przyjdź, Duchu Święty, Stwórco” (tekst: abp Hrabanus Maurus, mel. ks. Marcin Luter).
307 – „Pan Bóg jest obecny” (tekst: Gerhard Tersteegen, mel. „Królu nasz przedziwny” – 600).
289 – „Boże, przed oblicze Twe” (tekst: Daniel Schiebeler, mel. „Jezu drogi, myśmy tu” – 295)
Parafialny Kameralny Chór Żeński: Joanna Brzastowska, Agata Czerwonajcio, Elżbieta Fus, Olga Knopińska. Iwona Orawska, Elżbieta Pawlukanis, Elżbieta Pławecka, Jolanta Salamądra, Karin Walter-Kurpios, Marta Zachraj-Mikołajczyk.

Pozdrawiamy wszystkich, Siostry i Bracia, hasłem święta z Księgi Zachariasza: „Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów.” (Za 4,6). Niech te słowa dodają sił i pomagają patrzeć z nadzieją w przyszłość.