Transmisja:
Youtube: https://youtu.be/vF5YtewCCdU
Facebook: Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu | Facebook

Może to zaskakujące, ale mimo biblijnej sławy, niewiele wiadomo o Judaszu. Ponadto między poszczególnymi księgami Nowego Testamentu istnieją dość znaczące różnice w opisach zdrady, w moralnej ocenie jego czynów, a nawet w różnych wersjach jego śmierci. Kim zatem był Judasz Iskariota? Największym grzesznikiem, słabym człowiekiem, a może kimś jeszcze innym? Ponad wszystko jednak dlaczego Jezus go akceptował, powierzał odpowiedzialne zadania, a na koniec, gdy już wprost wskazał zdrajcę, pozwolił mu uczestniczyć w wieczerzy, w Ostatniej Wieczerzy, w wydarzeniu, które zapoczątkowało sakrament Komunii Świętej? Nieprawdopodobna historia.

Plan nabożeństwa
Uwaga! Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu)

0:00 Preludium – Johann Ludwig Krebs (1713-1780) Herr, ich habe mißgehandelt (Panie, oto ja zgrzeszyłem)
3:41 Powitanie – ks. Marcin Orawski
4:56 Pieśń „Ach, potrzebuję Cię” (Śpiewnik Ewangelicki 715) 8:49 Psalm 91 – czyta Katarzyna Springer
9:57 Pieśń „Wybrać mi kazano skarb” (Śpiewnik Ewangelicki 770) 13:35 Czytania Starego Testamentu oraz Lekcji Apostolskiej – czytają: Jacek Springer, Zofia Springer
19:31 Pieśń „Nie opuść mnie” (Śpiewnik Ewangelicki 604) 22:04 Kazanie – ks. Marcin Orawski
36:53 Pieśń „Zdarz, bym we wszystkich sprawach” – zwr. 1-2 (Śpiewnik Ewangelicki 886)
39:10 Słowo o akcji „Skarbonka Diakonijna 2021” – bp Ryszard Bogusz, prezes Diakonii Polskiej
44:07 Pieśń „Zdarz, bym we wszystkich sprawach” – zwr. 13-4 (Śpiewnik Ewangelicki 886)
46:19 Modlitwa Wiernych, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe.
49:46 Pieśń „Pozostań z łaską swoja” (Śpiewnik Ewangelicki 645)

Ogłoszenia:

  1. Dziś, w 1. niedzielę pasyjną, obchodzoną również jako Święto Diakonii, rozpoczyna się kolejna edycja ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna. W tym roku przebiega pod hasłem „Czas miłosierdzia” i jest prowadzona razem z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

W Czasie Pasyjnym zachęcamy wszystkich do ograniczenia pewnych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych w ten sposób funduszy na rzecz pomocy potrzebującym” – piszą organizatorzy akcji. „Szczególnie teraz, gdy cały świat zmaga się z pandemią COVID-19, wiele osób potrzebuje naszego wsparcia, troski, solidarności społecznej i aktywnej pomocy. Możemy ograniczyć swoją konsumpcję i wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy” – podkreślają organizatorzy.

Zebrane środki Diakonia Polska przekaże na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących – leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków oraz wszelką pomoc w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia.

Diakonia Polska rozprowadziła 9 tys. skarbonek, które trafiły do parafii ewangelickich w całej Polsce. Akcja potrwa do Wielkanocy.

Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konto Diakonii: Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384 (PLN)

Dopisek: Skarbonka Diakonijna 2021

  • Zapraszamy na kolejne nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00
  • Jutro, w poniedziałek 22 lutego, zapraszam członków Rady Parafialne na zebranie, które rozpocznie się o godzinie 17.00
  • W czwartek zapraszamy na godzinę biblijną – godz. 17.00
  • Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w celu zapobiegania i zwalczania zakażeń wirusem SARS-CoV-2 najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 1 marca 2021 r. o godzinie 19:00 w formie on-line. Tematem spotkania będzie chrzest i konfirmacja w życiu ewangelika. Serdecznie zapraszamy!
  • Dziś, wyjątkowo o godzinie 14.00 w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła ewangelickiego w Rypinie. Kazanie wygłosi ks. Dawid Mendrok. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.