Gdzie czujesz się mile widziany? Zastanów się chwilę na tym pytaniem. Gdzie czujesz, że „jesteś w domu”, z ludźmi, z którymi jest Ci dobrze, choć niekoniecznie musisz ich znać osobiście? Czy takim miejscem jest Kościół? Uśmiechnąłeś się w duchu? A może nie? Zapraszam na nabożeństwo, będziesz mile widziany/-a, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/UxAY5j2MQkw?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/UxAY5j2MQkw?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

1. Jesteśmy poruszeni tragedią, która wydarzyła się 27 stycznia w parafii w Katowicach-Szopienicach. Głęboki smutek wywołują w nas doniesienia o tym, że wybuch gazu, w wyniku którego dwie osoby straciły życie, był wynikiem działania ludzi. W ubiegłą niedzielę postanowiliśmy w całości przekazać zebraną kolektę na rzecz pomocy poszkodowanym. Zebraliśmy 1968 złotych. W tym tygodniu dodatkowo uruchamiamy zbiórkę ofiar na listę, która jest wyłożona w kancelarii parafialnej. Również i te ofiary zostaną bezpośrednio przekazane poszkodowanym.

Ofiary można przekazywać także na konto Diakonii Polskiej, która ogłosiła zbiórkę na ten cel. Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa. Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384, z dopiskiem „Szopienice”.

2. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

3. Zapraszamy na Zgromadzenie Parafialne, które odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie w sali parafialnej.

4. Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.

5. Spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbędzie się w poniedziałek 6 lutego o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: „Chrzest, konfirmacja i konwersja w życiu ewangelików”. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący.

6. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.

7. Godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.

8. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.

9. Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu zaprasza kobiety na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Pań, które odbędą się w dniach 18 i 19 marca 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Przy lesie” w Karpaczu, na ul. Spokojnej 1. Temat: „Zdrowy egoizm, czyli miłość do samego siebie”. Zajęcia poprowadzi Lucyna Żak ze Świdnicy.

Rekolekcje otrzymały dotację z Diecezji Wrocławskiej i ich całkowity koszt wynosi 175 zł. Rozpoczęcie zajęć w sobotę o godzinie 10.30, a zakończenie w niedzielę obiadem o 12.30.

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFLZAMBIA

Kraj zamieszkuje 15 grup etnicznych i językowych – razem 17 milionów mieszkańców. Ponad 86% mieszkańców Zambii to chrześcijanie, z czego 35% to protestanci. Ewangelicko-Luterański Kościół w Zambii jest niewielką społecznością liczącą ponad 5 tysięcy wiernych.

Modlitwa: Boże pokoju! Przychodzimy do Ciebie prosząc Cię o Twoje błogosławieństwo dla mieszkańców Zambii. Dodaj im sił do współpracy i działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Daj im poznać, że różnorodność jest darem i szansą, która jeśli tylko to dostrzeżemy, poszerza nasze horyzonty i otwiera nas na drugiego człowieka.

Link do materiałów: https://www.luteranie.pl/modlitwa-o-zambie/