Zapraszamy na nabożeństwo z udziałem wiernych w Święto Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2020 o godzinie 10.00.

Siostry i Bracia, w kwietniu z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, że – o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie – pierwsze nabożeństwo w kościele z udziałem wiernych odbędzie się w Święto Zesłania Ducha Świętego. W związku z faktem, że nie obserwujemy gwałtownego wzrostu zakażeń, a ponadto zostały złagodzone kryteria dotyczące gromadzenia się wiernych w kościele, z wielką radością, choć wciąż ostrożnie, chciałbym zaprosić do na nabożeństwo 31 maja o godzinie 10.00.

Nadal rekomendujemy, aby osoby narażone na ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 pozostały w domach. Z nabożeństwa przeprowadzimy transmisję internetową. Nie będzie się mogła odbyć jeszcze szkółka niedzielna – i tę będziemy, tak jak dotychczas, transmitować.

Ponieważ bardzo trudno nam oszacować, ilu z Was, Siostry i Bracia, zachce przyjść do kościoła, a jesteśmy zobowiązani tak przygotować miejsca, aby na jednego uczestnika było przeznaczonych 10 metrów kwadratowych, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się za pośrednictwem poczty e-mail: wroclaw@luteranie.pl lub telefonicznie (może być sms): 507 828 012. Osoby zgłoszone do piątku 29 maja będą miały pierwszeństwo w wejściu do kościoła.

Wybaczcie, że musimy takie zapisy prowadzić, czynimy to jednak, ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo. Nie ma możliwości, aby naraz zmieścili się wszyscy, którzy przed epidemią regularnie uczęszczali na nabożeństwa. Szacujemy, że bezpiecznie będzie mogło usiąść w kościele 70-80 osób. Wiemy, że to niewiele, ale to pierwszy krok, a dodatkowo wielu z Was może łączyć się ze zborem poprzez relację internetową.

Zwracamy się do Was z serdeczną prośbą, byście nadal dbali o siebie i swoich bliskich, przestrzegając obowiązujących zasad i obostrzeń. Niech Bóg nadal ma Was w swojej opiece, dodaje otuchy i wzmacnia nadzieję.
ksiądz Marcin Orawski