Siostry i bracia, w tym miejscu miało być inne powitanie. Było już przygotowane, nawet opracowane i zarejestrowane. Niestety wydarzenia ostatnich dni konfrontują nas z rzeczywistością, z którą musimy się mierzyć, choć bardzo tego nie chcieliśmy, choć mocno wierzyliśmy, że nie nastąpią. Liczyliśmy na rozsądek, mądrość, opamiętanie. Tymczasem widok spadających pocisków, strach w oczach zwykłych ludzi, tysiące samochodów, w których ludzie stali godzinami próbując opuścić Kijów i wiele innych obrazów, pokazały, w jakiej żyliśmy w iluzji. Nasze marzenia o pokoju, nasze przekonanie o bezpieczeństwie uznaliśmy za rzeczywistość, która na naszych oczach się rozsypała. Dziś pozostają apele o opamiętanie i modlitwy o zaprzestanie przelewu krwi. Wszystko to pragniemy czynić, otwierając też nasze serca, parafie, domy na wszystkich, którzy uciekają przed śmiertelnym kataklizmem wojny. Witam Was ze smutkiem, ale nie bez nadziei. Pozdrawiam słowami Jezusa Chrystusa: „Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani”. (J 5,9)

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Arcaangelo Corelli, Sonata D-moll, Sarabanda, Giga – dr Dawid Ślusarczyk; Tomasz Kwieciński;
03:19 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
04:53 Pieśń „Przed świętym majestatem Twym” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 434);
08:11 Czytanie Starego Testamentu i Lekcji Apostolskiej – czytają: Antonia Simon, Krzysztof Sadurski;
10:03 Pieśń „Wierzyć mnie, Panie, ucz” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 623);
12:31 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
25:15 Pieśń „W mądrość przedwieczną” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 240);
28:26 Modlitwa główna, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
30:10 Pieśń „Za rękę weź mnie, Panie” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 713).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:
1. W najbliższą środę 2 marca rozpoczynamy Czas Pasyjny. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo w Dzień Modlitwy i Pokut (Środę Popielcową) o godz. 17.00. Zapraszamy także na niedzielne nabożeństwo o godzinie 10.00. W okresie pasyjnym wszystkie nabożeństwa są połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

2. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca zapraszamy na spotkanie seniorów o godzinie 11.00

3. W ostatni poniedziałek miesiąca zapraszam także radnych naszej parafii na zebranie, które rozpocznie się o godzinie 18.00.

4. Zajęcia tygodniowe odbywać się będą o stałych porach:
– we wtorek lekcje religii według planu;
– w środę spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” o godzinie 20.00;
– w czwartek o godzinie 11.00 godzina biblijna.

5. Od poniedziałku 7 marca wznawiamy próby chóru parafialnego. Jest to dogodna okazja, aby dołączyć chóru dołączyć. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Można skontaktować się ze mną lub z panem Dawidem Ślusarczykiem, albo przyjść po prostu na próbę. Pierwsza próba jest planowana w poniedziałek 7 marca o godzinie 18.30. Zapraszamy

6. Wrocławski Komitet Światowego Dnia Modlitwy zaprasza na tegoroczne nabożeństwo, którego liturgię przygotowały kobiety z Anglii, Walii i Irlandii. Odbędzie się ono w czwartek 3 marca o godz. 18 w kościele baptystów przy ul. Kłodnickiej 2.

7. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w poniedziałek 7 marca 2022 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Teologia krzyża i jej znaczenie dla ewangelików”. Serdecznie zapraszamy! 8. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich do sali parafialnej na spotkanie przy kawie i herbacie.