Drodzy, żyjemy w czasie realnego zagrożenia zdrowia i życia. Epidemia sprawia, że wielu z nas cierpi, a wszyscy martwimy się o swoich bliskich. Mam też świadomość, że niektórym trudno pogodzić się  z nakładanymi ograniczeniami. Wierzę jednak, że wszyscy mamy świadomość powagi sytuacji. Większość z nas wśród bliskich i znajomych ma osoby dotknięte epidemią. Proszę i apeluję o rozwagę i ostrożność.

Wśród wytycznych na najbliższy czas mamy między innymi zalecenie, aby seniorzy pozostali w domach. Ograniczenie to, jak czytamy w rządowym komunikacie, nie dotyczy przemieszczania się w celu udziału w nabożeństwach. Jutrzejsze nabożeństwo odbędzie się. Planujemy także organizację kolejnych nabożeństw, jeśli tylko będzie taka możliwość. Jednocześnie zachęcam do udziału w transmisjach online na, które każdorazowo prowadzimy na Facebooku: https://www.facebook.com/luteraniewroclaw/ oraz YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos

W kościele będą zastosowane wszystkie środki ostrożności i serdecznie proszę o ich przestrzeganie:

  1. Na ławkach są wyłożone śpiewniki w odpowiednich odległościach. W celu zachowania dystansu prosimy o zajmowanie miejsc tylko tam, gdzie śpiewnik oraz o stosowanie się do wskazówek, których przy wejściu do kościoła będą udzielać członkowie Rady Parafialnej.
  2. Obowiązuje dezynfekcja rąk – aplikator płynu jest ustawiony przy wejściu.
  3. W czasie całego nabożeństwa musimy mieć zasłonięte usta i nos, dotyczy to także śpiewania pieśni.

Życzę zdrowia, sił i nadziei w przejściu przez to trudne doświadczenie
Niech Bóg Was błogosławi i strzeże
ks. Marcin Orawski