Przed kilkoma dniami, pośród przerażających obrazów, które docierały do nas z Ukrainy, zobaczyłem krótki filmik z jednego ze schronów, gdzie przed rosyjskimi bombami ukryli się ludzie. Głownie kobiety i dzieci. Była tam młoda dziewczyna, która wyjęła skrzypce i po prostu zaczęła grać. Mały promyk światła, chwila oderwania się od najstraszniejszych myśli.

Wywarło to na mnie ogromne wrażenie i przypomniała mi się historia pewnego wiolonczelisty z Sarajewa, który w czasie wojny na Bałkanach, także siadał wśród gruzów miasta, nie baczył na wymierzone lufy snajperów i grał adagio g-moll Tomasa Albinoniego – utwór, który miał już nie istnieć, prawie spłonął w czasie nalotów na Drezno. Ale rozbłysnął na nowo i dał wiarę oraz nadzieję ludziom, którzy nie mieli już siły odczuwać nawet strachu. Zapraszam do refleksji o nadziei pośród okoliczności, w których o nadzieję trudno, Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Théodore Dubois (1837-1924), Élévation – dr Dawid Ślusarczyk; Tomasz Kwieciński;
02:07 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
03:32 Pieśń „Nie opuść mnie” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 604);
06:02 Czytanie Starego Testamentu i Lekcji Apostolskiej – czytają: Magdalena Szczerba, Iwona Orawska;
08:26 Pieśń „Kto się w opiekę” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 681);
10:47 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
24:12 Tomaso Albinoni – adagio g-moll;
26:55 Modlitwa główna, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
28:37 Pieśń „Brońże, Panie, nas na wieki” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 290).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. Na nabożeństwie w kościele gościmy chór akademicki Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który włącza się w ten sposób w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. W związku z występem chóru i rosnącym potrzebom wciąż przybywających gości z Ukrainy, Rada Parafialna podjęła decyzję, że dzisiejsza kolekta w całości zostanie przeznaczona na pomoc uciekającym przed wojną. Z serca dziękujemy chórowi za służbę i wsparcie tego celu, a Wam, siostry i bracia, za każdy dar.

2. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwo pasyjne, w piątek o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. W okresie pasyjnym wszystkie nabożeństwa są połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

3. Zajęcia tygodniowe odbywać się będą o stałych porach:

– we wtorek lekcje religii według planu;

– [ODWOŁANE]w czwartek spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” o godzinie 20.00;

– w czwartek o godzinie 11.00 godzina biblijna.

4. Od poniedziałku 14 marca wznawiamy próby chóru parafialnego. Jest to dogodna okazja, aby dołączyć chóru dołączyć. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Można skontaktować się ze mną lub z panem Dawidem Ślusarczykiem, albo przyjść po prostu na próbę. Pierwsza próba jest planowana w poniedziałek 7 marca o godzinie 18.30. Zapraszamy.

5. Parafia ewangelicko-augsburska Wang w Karpaczu zaprasza panie na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Pań, które odbędą się w dniach 26 i 27 marca 2022 r. w Ośrodku wypoczynkowym „Przy lesie” w Karpaczu. Zajęcia poprowadzi diakon Izabela Sikora. W programie przewidziane jest też spotkanie autorskie z Lidią Czyż z Wisły – Malinki, która opowie o swoich książkach.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestniczek spotkania, zapraszamy do wzięcia udziału tylko panie zaszczepione na Covid-19.