11 marca. Wrocław. Wczesne popołudnie. Mała dziewczynka trzyma kurczowo dłoń swojej mamy. W drugiej ręce ma pluszową zabawkę. Pewnie ulubioną, z którą wieczorem zasypia. Przyjechały z Ukrainy i szukają miejsca na nocleg. Chodzą od drzwi do drzwi, ale miejsc wszędzie brak. Nie potrafię im pomóc. Czuję bezradność. Nie potrafię pohamować gniewu na tych, których okrucieństwo zmusiło o dziecko i tysiące innych do ucieczki z bezpiecznego domu.

Co mogę uczynić? Czy jestem w stanie dać jakikolwiek promień nadziei? Wierzę i chcę wierzyć, że tak, choć obraz dziewczynki w fioletowej bluzie, nieustannie tkwi niczym oskarżenie w mojej głowie. Zwątpić nie pozwala mi przykład Zbawiciela, o którym hasło niedzieli Judica głosi: Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu. (Mt 20,28)

Plan nabożeństwa:
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Moritz Brosig (1815-1887) Vorspiel zu O Haupt voll Blut und Wunden op. 8 nr 18– dr Dawid Ślusarczyk;
03:12 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
04:27 Pieśń „Tam na wzgórzu” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 163);
07:25 Czytanie Starego Testamentu i Lekcji Apostolskiej – czytają: Anna Górka, Anna Ilnicka;
10:12 Pieśń „Cudowna Boża łaska” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 634);
12:44 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
25:24 Pieśń „Bliżej, o bliżej” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 653);
28:03 Modlitwa główna, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
30:19 Pieśń „Chryste, Panie, pomóż nam” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 114).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwo pasyjne, w piątek o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Będziemy świętować już Niedzielę Palmową – początek Wielkiego Tygodnia. Po okresie restrykcji pandemicznych, chcemy wrócić do tradycji i zaprosić wszystkich na świąteczne mazurki. Wypieki może przygotować każdy chętny, a degustować mogą wszyscy. Zapraszamy.

2. Zajęcia tygodniowe odbywać się będą o stałych porach:
– we wtorek o godzinie 19.00 próba chóru parafialnego – serdecznie zapraszamy do dołączenia.
– lekcje religii według planu;
– w czwartek spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” o godzinie 20.00;
– w czwartek o godzinie 11.00 godzina biblijna.

3. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w poniedziałek 4 kwietnia 2022 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Tematem spotkania będzie znaczenie sakramentu Wieczerzy Pańskiej w życiu ewangelików. Serdecznie zapraszamy!

4. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich do sali parafialnej na spotkanie przy kawie i herbacie.