Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu razem z wrocławską grupą Fundacji Wiara i Tęcza zapraszają na modlitwę w intencji osób LGBT+, a także innych osób dyskryminowanych i wykluczonych. Modlitwa odbędzie się w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29 o godzinie 12.00.

Modlitwę poprzedzą drzwi otwarte w naszym kościele, od 10.00 do 12.00, podczas których każda osoba będzie mogła przyjść, pomodlić się, pomedytować, porozmawiać lub po prostu znaleźć nieco cienia. Zależy nam na pokazaniu, że Kościół powinien być i jest bezpiecznym miejscem dla wszystkich osób, w tym dla osób LGBT+. Osoby nieheteronormatywne szczególnie często bywają celem ataków i agresywnej retoryki ze strony różnych środowisk, w tym i kościelnych, stąd nasza modlitwa i drzwi otwarte są
szczególnie skierowane w stronę środowiska LGBT+.

Rozważanie podczas modlitwy wygłosi bp Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Drzwi otwarte i modlitwa mają charakter niezobowiązujący. Każda osoba może przyjść, bez względu na światopogląd i wyznanie. Jedynym warunkiem jest zachowanie szacunku wobec wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Nasze wydarzenie odbywa się w dniu 16. Wrocławskiego Marszu Równości, ale jest inicjatywą niezależną, zainicjowaną przez członków naszej parafii i wrocławskiej grupy Wiary i Tęczy. Nie chcemy w żadnym przypadku tworzyć alternatywy dla Marszu czy Miasteczka Równości, ale chcemy dołożyć cegiełkę do budowania lepszego, bezpiecznego i tolerancyjnego świata, bo uważamy to za część misji Kościoła.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Jesteście mile widziani.
Do zobaczenia w sobotę!