Towarzyszyć przyjaciołom skazanym na śmierć. Szmuglować listy od rodzin, do uwięzionych przez nazistów. Każda z tych rzeczy mogła skończyć się tragicznie. Każda mogła wiązać się z cierpieniem. Ks.  Harald Poelchau jednak to robił. Dlaczego? Droga do świata, gdzie jest mniej cierpienia wiąże się z pewnym paradoksem. Razem z ks. Erichem Busse, wieloletnim przyjacielem naszej Parafii i człowiekiem niestrudzenie pracującym dla pojednania polsko-niemieckiego i walczącym o pamięć tych, którzy sprzeciwiali się złu, spójrzmy do 2. Listu do Koryntian, żeby znaleźć ten paradoks. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo w Ostatnią niedzielę po Epifanii do kościoła Opatrzności Bożej i na transmisję na żywo na naszym kanale na YouTube.

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
846 Gdy na ten świat
100 Przez dobrą moc Twą otoczony
713 Za rękę weź mnie Panie
697 Polecaj drogi swoje

Ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Po nabożeństwie odbędzie się sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne, obejmujące działalność Parafii.
  W związku ze zgromadzeniem oraz koniecznością corocznego tworzenia listy uprawnionych do głosowania, uprzejmie informujemy parafian, że składki za miniony – 2023 rok, można uregulować do dnia 31 stycznia br.
 2. Radnych parafialnych zapraszamy na posiedzenie rady parafialnej, które odbędzie się jutro o godz. 18 w sali parafialnej.
 3. Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.
 4. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
 5. Próby chóry parafialnego odbywają się w każdą środę o godz. 19.45 osoby chętne serdecznie zapraszamy.
 6. Zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godz. 11.00 w sali parafialnej.
 7. Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja odbędzie się w czwartek o 20.00.
 8. Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL – Łotwa

  Łotwę zamieszkuje blisko 2 miliony mieszkańców. 62% ludności to etniczni Łotysze, znaczącą mniejszość, aż 27% mieszkańców stanowią Rosjanie, 11% to 8 różnych mniejszości etnicznych. Łotwa już od XVI w. była krajem luterańskim. Obecnie blisko 700 tysięcy mieszkańców to luteranie.

  Do Światowej Federacji Luterańskiej należą:

  Kościół Ewangelicko-Luterański Łotwy liczy 250 tysięcy wiernych. Kościół tworzą jedna archidiecezja i dwie diecezje, 300 parafii, w których pracuje ponad 130 duchownych i ponad 80 ewangelistów.

  Łotewski Ewangelicko-Luterański Kościół na świecie liczy ponad 20 tysięcy wiernych. Kościół powstał w wyniku emigracji połowy duchownych luterańskich w momencie zajęcia Łotwy przez Sowietów.