Przejść przez ogień! Przekroczyć rwącą wodę! To są obrazy jak z widowiskowego kina. Działają na wyobraźnię. Przyciągają uwagę. Taki właśnie tekst jutro będziemy rozważać – pierwsze wersety z 43 rozdziału Księgi Izajasza. Jeżeli jednak się boicie, czy taka dawka emocjonujących scen zagrozi waszemu zdrowiu, to wasze obawy są płonne. Nie ściany ognia będą na pierwszym planie. Nie efektowne forsowanie rzek. Przecież nikt nie skakałby przez ogień albo brodził w wodzie bez powodu. Za ogniem, za wodą musi być jakiś cel. Spójrzmy wspólnie co tam może się znajdować na nabożeństwie w 6. niedzielę po Trójcy Świętej. Paweł Mikołajczyk

Pieśni: 429, 744, 552, 539, 651.

Ogłoszenia:

1, Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2. Zapraszamy do udziału w kolejnym koncercie organowym w ramach festiwalu Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności. W najbliższą sobotę 22 lipca zagra Mateusz Goniowski. W programie utwory Bacha, Gembalskiego, Regera. Początek koncertu o godzinie 19.00. Zapraszamy. Wstęp wolny.

3. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U

4. 26 lipca o godzinie 19.00 odbędzie się koncert muzyki chóralnej w wykonaniu Młodzieżowego Choru Kameralnego z Koblencji pod dyrekcją Juliane Kathary (impreza towarzysząca XVII Wieczorom Organowym). W programie muzyka chóralna Feliksa Mendelssohna-Bartholdiego, Antona Brucknera,
Beniamina Brittena.  

Modlitwa o Kościoły Światowej Federacji Luterańskiej – Gujana
Gujana to kraj, którego 80% powierzchni zajmują równikowe lasy zamieszkuje 770 tysięcy ludzi. Od lat Gujana toczy niekończące się spory graniczne z Wenezuelą i Surinamem.

Chrześcijaństwo jest dominującą religią na terenie Gujany. Wyznaje je ponad 77% ludności.

Kościół Ewangelicko-Luterański w Gujanie skupia blisko 15,5 tys. wiernych. Pracuje w nim 7 duchownych, 3 świeckich dyrektorów wspierających oraz 8 diakonów. Kościół jest historycznie starą wspólnotą – jego początki sięgają 1743 r. Kościół szczyci się posiadaniem własnej wyższej uczelni kształcącej duchownych, pracowników i liderów kościelnych.