W przedszkolu Wesołe Nutki wolontariusze co roku organizują z okazji dnia św. Marcina (11 listopada) coś wyjątkowego dla dzieci: Laternenfest, tradycję obecną w szkołach i przedszkolach w Niemczech . W ramach tego wydarzenia dzieci nie tylko poznają tradycję innych krajów – dzień św. Marcina jest obchodzony nie tylko w Niemczech, ale i we Francji, Austrii i na Węgrzech – ale też włączają się razem z rodzicami w akcje społeczną. Podczas przygotowania latarenek wolontariusze i rodzie organizują zbiórkę artykułów dla bezdomnych z Domu Św. Brata Alberta. Co roku zapraszamy przedstawicieli z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i przekazujemy im zebraną pomoc. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają, jak wiele można osiągnąć, gdy razem podejmie się działanie na rzecz ludzi wokół.

Nasi wolontariusze pracują w przedszkolu w ramach projektu Wrocław – możliwości nie mają granic, finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.