Jezus przyszedł na świat w żydowskiej rodzinie, szanował żydowskie zwyczaje i poddawał się im. Ale jednocześnie wyraźnie te granice przekraczał, otwierając swą misję na innych ludzi. Dlatego myślę, że jeśli Kościół w poważny i konsekwentny sposób chce naśladować Zbawiciela, to jego celem także powinno być przekraczanie granic uprzedzeń i lęków, jednoczenie ludzi w ich odmienności. Jeśli ten cel kiedykolwiek uda się osiągnąć Kościół już nie będzie potrzeby, ponieważ nastanie Boże Królestwo. I pokój, który przewyższa wszelki rozum.

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtu.be/ROt8WZ8sZk8 (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtu.be/ROt8WZ8sZk8 (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Nabożeństwo będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

2. W poniedziałek 9 stycznia odbędzie się comiesięczne dyskusyjne spotkanie biblijne. Zapraszamy o godzinie. 19.00.

3. Zajęcia tygodniowe odbywać się będą o stałych porach:
– we wtorek lekcje religii według planu;
– w środę spotkanie młodzieży o godz. 17.30;
– w czwartek spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” o godzinie 20.00;
– w czwartek o godzinie 11.00 godzina biblijna.

4. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w pierwszy, lecz w drugi poniedziałek miesiąca, tj. 9 stycznia 2023 r. o godzinie 17:30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Tematem spotkania będzie sakrament Wieczerzy Pańskiej z perspektywy ewangelickiej. Serdecznie zapraszamy!

5. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich do sali parafialnej na spotkanie przy kawie i herbacie.