Przekazujemy serdeczne zaproszenie do Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czerech Wyznań i – jako jeden z partnerów tworzących Dzielnicę – dołączamy się do tego zaproszenia i zachęcamy do udziału. Ostatnia część koncertu odbędzie się w naszym kościele o 20.00. Podczas niej wystąpi: Chór Cantores Minores Wratislavienses.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Koncert Czterech Wyznań, który odbędzie się w poniedziałek 25 października 2021 o godzinie 18:00 w kościołach i Synagodze Pod Białym Bocianem.

Publiczność będzie wędrowała przez poszczególne świątynie, wysłuchując koncertów, począwszy od Katedry Prawosławnej (godz. 18:00), kończąc w kościele Opatrzności Bożej (godz. 20:00).

Podczas tego wydarzenia będą mieli Państwo okazję do wysłuchania muzyki charakterystycznej dla każdego z czterech wyznań. Przed Państwem zaprezentują się trzy znakomite wrocławskie chóry: Chór Wrocławskich Cerkwi pod dyrekcją ks. prot. Grzegorza Cebulskiego w repertuarze cerkiewnym, Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją Piotra Karpety w repertuarze katolickim i ewangelickim oraz Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka w repertuarze synagogalnym.

Poniżej plan koncertu:

godzina 18:00

Katedra Prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy ul. św. Mikołaja 40

Chór Wrocławskich Cerkwi – śpiewy Kościoła prawosławnego

godzina 18:40

Kościół O.O Paulinów pw. św. Antoniego ul. Św. Antoniego 30

Chór Cantores Minores Wratislavienses – śpiewy Kościoła katolickiego

godzina 19:15

Synagoga pod Białym Bocianem ul. P. Włodkowica 7

Chór Synagogi pod Białym Bocianem – śpiewy synagogalne

godzina 20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Opatrzności Bożej, ul K. Wielkiego 29

Chór Cantores Minores Wratislavienses – śpiewy Kościoła ewangelickiego

Wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021 oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Wieczór odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.