Co robił Napoleon, gdy w kobiecych garderobach pojawiła się prababki majtek? Dlaczego obfitość i objętość rękawów dorównuje liczbie wydarzeń i wynalazków (wojna rosyjsko-japońska, początki ruchu komunistycznego, pierwsze linie tramwajowe, pierwsze fotografie, pokaz pierwszego filmu braci Lumiere…)? Czy był związek pomiędzy szerokością aspiracji kobiet a wielkością kapeluszy?

Na te pytania odpowie Joanna Korsan-Brzastowska, jednocześnie opowiadając o swojej fascynacji historią i modą w bardzo szerokim aspekcie – do tego prezentując kobiece stroje z wybranych lat XIX wieku.

To wszystko podczas najbliższego spotkania z pasją w najbliższy poniedziałek, 29 maja w sali za kościołem (ul. Kazimierza Wielkiego 29) o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!