„Na Kirchentagu nie chcemy mówić ludziom, co mają teraz robić. Raczej odwrotnie. Potrzebujemy otwartej, szczerej rozmowy ze sobą, aby iść z duchem czasu i podejmować wspólne działania” – tak przewodniczący Kongresu Kościelnego Thomas de Maizière podkreślił znaczenie tego hasła 38. Ewangelickich Dni Kościoła w Norymberdze.

Dni Kościoła, czyli Kirchentag to cykliczne wydarzenie, które jest miejscem spotkań ewangelików i nie tylko, podczas którego Kościoły prezentują swoje działania i dyskutują nad przyszłością. Zazwyczaj bierze w nim udział ok. 5000 obcokrajowców z 80 krajów, osób wielu wyznań, zaangażowanych chrześcijan, ale też i agnostyków.

Chcemy zorganizować wyjazd grupy parafialnej na to wydarzenie. Koszt udziału dla uczestników z Polski to 19 euro oraz jednorazowa opłata za zakwaterowanie grupowe organizowane w ramach Kirchentagu w wysokości 29 EUR (1 os.) lub 58 EUR (rodzina). Krichentag już nie będzie pośredniczył w znajdowaniu kwater prywatnych dla uczestników. Uczestnicy sami mogą je sobie wybrać, korzystając ze strony internetowej: www.unterkunft-kirchentag.de. Po raz pierwszy uczestnicy będą mogli skorzystać z pola campingowego, jeśli życzą sobie nocować w namiocie lub przyjechać kamperem. Cennik za korzystanie z pola namiotowego dostępny jest na stronie internetowej www.kirchentag.de.
Osoby chętne do zarejestrowania się z grupą parafialną proszone są do zgłaszania się w kancelarii lub na email ewangelicy@gmail.com do 2 kwietnia.

Więcej informacji:
https://www.luteranie.pl/kirchentag-2023/
https://www.kirchentag.de/