Wszyscy albo prawie wszyscy znamy słowa apostoła Pawła: „Nie upodabniajcie się do świata”. Niektórzy zapamiętali je jako groźbę, za pomocą której walczono z przejawami współczesnych rozrywek – z filmami, grami wideo, muzyką, powieściami fantasy itp. Nie chcę lekceważyć negatywnego wpływu nadmiernego oglądania telewizji czy spędzania długich godzin na grach komputerowych, niemniej mam przekonanie, że upatrywanie we współczesnej popkulturze złego wilka, który jest winien wszelkiego zła na świecie oraz kryzysu w Kościele, jest nieuzasadnionym uproszczeniem. Przynajmniej z chrześcijańskiej perspektywy. Zapraszam do wspólnej refleksji. Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO

Nabożeństwo według liturgii młodzieżowej poprowadzą zespoły: LAAU Worship oraz Młode Drzewo pod kierownictwem Kariny Reske-Chojnackiej.

Link do transmisji NA ŻYWO

Ogłoszenia:

  • Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Nabożeństwo będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  • Radnych naszej parafii zapraszam na zebranie w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 17.30
  • W poniedziałek 17 czerwca zapraszamy także na Spotkanie Seniorów, które rozpocznie się w sali parafialnej o godzinie 11.00, a zakończy wspólnym obiadem o godzinie 13.00
  • 3. Zajęcia tygodniowe powoli przechodzą w tryb wakacyjny:
    – nie odbędą się wtorkowe lekcje religii.
    – zapraszamy na spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30 oraz na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” w czwartek o godzinie 20.00.
    – w czwartek o godzinie 11.00 odbędzie się ostatnia przed przerwą wakacyjną godzina biblijna.