Jedną z wielu rzeczy, które podnoszą mnie na duchu, gdy czytam Ewangelię, jest myśl, że jest naszym bratem. Jest jednym z nas. Radość i nadzieja, przyjaźń i miłość. Ale także ból, żal i cierpienie. Doświadczenie złożonej natury ludzkich relacji. Rzeczywiście, Jezus jest naszym bratem. Ale okres pasyjny każe nam także zapytać: „A co z Judaszem”? Czy człowiek, który zdradził i stał się synonimem fałszu, cynizmu i chciwości, także jest naszym bratem? Czy z Judaszem przystąpiłbym do Stołu Pańskiego? Byli tacy, co przystąpili. Zapraszam do chwili refleksji na ten temat, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/tJWJ87tbtkk?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/tJWJ87tbtkk?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:
1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

2. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwo pasyjne, w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 Poprowadzi je ks. Jerzy Gansel z Legnicy.

3. W związku z zaplanowanymi na najbliższy tydzień diecezjalnymi rekolekcjami duchownych nie odbędą się wtorkowe lekcje religii dla klas od trzeciej wzwyż.

4. Zapraszamy na spotkanie z pasją, które odbędzie się 13 marca o 18.00 w sali parafialnej. O Bieszczadach opowie nasz kurator, Jacek Sowa.

5. W imieniu naszego przewodnika Arkadiusza Felkle zapraszamy do udziału w jednodniowej wycieczce do Krainy Wygasłych Wulkanów. Trasa: Zamek Grodziec – Nowy Kościół – „Zielony wulkan”.  Wycieczka jest zaplanowana w sobotę 1 kwietnia.

ODJAZDY autokaru/busa z następujących przystanków: godz. 7.15 Wrocław Aquapark, ul. Marka Petrusewicza (zatoki postojowe pomiędzy zjeżdżalniami Aquaparku a sklepem Kaufland), godz. 7.30 Wrocław ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21 (zatoka postojowa przed kinem „Nowe Horyzonty”). Przewidywany powrót do Wrocławia ok. godz. 19.00.

W programie wycieczki m.in.:
* zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Grodziec, średniowiecznej warowni położonej na szczycie wygasłego wulkanu,
* krótki spacer po Nowym Kościele w dolinie rzeki Kaczawy, gdzie w 1518 roku na zamku rodziny Zedlitz wygłoszono pierwsze na Śląsku kazanie w duchu ewangelickim,
* kreatywne warsztaty kosmetyczne prowadzone przez fitoterapeutów – zielarzy z gospodarstwa „Zielony Wulkan” w Rzeszówku, uczące jak przy użyciu roślin stworzyć naturalne kosmetyki. 
* przy sprzyjającej aurze wspólne ognisko w gospodarstwie agroturystycznym (z prowiantem we własnym zakresie).

Cena 150 zł/osoba

Dodatkowych informacji chętnie udzieli Arkadiusz Felkle, tel. 602 256 058, przewodnik@felkle.pl
Informacje o wycieczce: https://www.facebook.com/events/152936590950311/?ref=newsfeed

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL – INDIE

Kraj zdominowany jest przez wyznawców hinduizmu i islamu. Chrześcijanie stanowią zaledwie 2,5% mieszkańców – protestanci 1,5%. Na terenie Indii funkcjonuje 12 Kościołów luterańskich zrzeszonych w Światowej Federacji Luterańskiej. Łącznie około 4 miliony wiernych. istotnym problemem jest utrzymujący się system kastowy, który utrudnia zdobywanie wykształcenia, zawodu i awansu społecznego.

link do materiałów: https://www.luteranie.pl/modlitwa-o-indie/