Wiem, że łatwo znajdę wersety uzasadniające moje uprzedzenia. Będę je w stanie cytować dosłownie, nawet poprzedzając cytatem: „Tak mówi, Pan”. Wiem, że o wiele trudniej sprostać wyzwaniu, gdy Ewangelia wzywa do przekraczania własnych ograniczeń, wyrzeczenia się siebie, kochania nieprzyjaciół, przyjmowania obcych. Wtedy łatwiej cytaty zamienić w interpretacje. Zapraszam do trudnej refleksji o wrodzonej plemienności, która jest realnym zagrożeniem, Marcin Orawski

Link do transmisji (live): https://youtu.be/LHXXuRbukUY

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Świętować będziemy Pamiątkę Reformacji. Po nabożeństwie wszystkich zaprosimy na poczęstunek. Parafialna grupa rekonstrukcyjna zachęca także tych, którzy mają ochotę i możliwości, aby przyjść na niedzielne nabożeństwo w historycznym stroju nawiązującym do czasów Marcina Lutra.
  2. W poniedziałek 24 października zapraszamy na spotkanie seniorów. Początek o godz. 11.00.
  3. W najbliższy wtorek zapraszamy na lekcje religii, które będą się odbywać według uzgodnionego w miniony wtorek planu.
  4. Spotkanie młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o 17.30, natomiast spotkanie duszpasterstwa „Pronoja, w czwartek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy o godzinie 19.00.
  5. W czwartek zapraszamy na godzinę biblijną o godzinie 11.00.
  6. Jak co roku, trwa akcja „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Zachęcamy do udziału w tej akcji poprzez przygotowanie i dostarczenie do Parafii przygotowanych paczek lub poprzez wpłaty datków w kancelarii parafialnej Za wpłacone środki dokonamy zakupów, a następnie w trakcie spotkania młodzieży 17 listopada przygotujemy paczki i wyślemy je do CME w Dzięgielowie, skąd ruszą w dalszą drogę. Więcej na stronie: https://cme.org.pl/prezent/