Gdy jest po co wstać… Gdy relacje z bliskimi są zdrowe… Gdy praca daje poczucie spełnienia… Wtedy możemy czuć się szczęśliwi. Co jednak zrobić gdy dzień zapowiada się ciężko, gdy czujemy się samotni, niedocenieni? Jak irytująco wtedy może brzmieć wezwanie zawarte w nazwie niedzieli Jubilate – Radośnie wysławiajcie Boga… Jak mamy radośnie wysławiać Boga, gdy wokół cierpienie – wojna w Ukrainie, morze krwi przelanej w Gazie, kryzys klimatyczny i masa innych problemów? Poszukajmy odpowiedzi na to pytanie, bo może odnalezienie radości „mimo” jest niezbędne, by mieć nadzieję na świat bez tych nieszczęść. Serdecznie zapraszamy na najbliższe nabożeństwo 21 kwietnia o 10.00.

Pieśni: 418 – Dla zasług Syna (1-2), 586 – Chwalę daj panu (1-5), 684 – Mów Panie do mnie (1-4), 316 – Prośmy Pana (1-4), 612 – Oddajcie Panu Bogu cześć (1-3). Introit nr 48

Ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 2. Zajęcia tygodniowe:
  – we wtorek lekcje religii według planu,
  – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30,
  – próba chóru parafialnego w środę o 19.45,
  – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godzinie 11.00,
  – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” w czwartek o godzinie 20.00.
 3. Serdecznie zapraszamy na kwietniowe spotkanie z pasją, które odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia o 18.30 w sali parafialnej (K. Wielkiego 29, budynek za kościołem). O sfragistyce na podstawie pieczęci biskupich, cesarskich, miejskich, kościelnych i rycerskich, o tym co mówiły współczesnym im ludziom, czego były wyrazem, a co mogą nam ujawnić o świecie i ludziach średniowiecza opowie Jagna Rita Sobel.
 4. Zapraszamy na spotkanie seniorów, które odbędzie się w ostatni poniedziałek miesiąca, 29 kwietnia o 11.00.
 5. Zapraszamy na dyskusyjne spotkanie biblijne, które odbędzie się 29 kwietnia o 18.30 w naszej sali parafialnej.
 6. W pierwszy poniedziałek maja odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych nauczaniem Kościoła ewangelickiego.
 7. W najbliższą sobotę o 14.00 w Chróstniku k. Legnicy odbędzie się spotkanie ekumeniczne i odsłonięcie upamiętniającej Haralda Poelchau – niemieckiego księdza ewangelickiego, duszpasterza więziennego i członka niemieckiego ruchu oporu przeciwko nacjonalizmowi. Spotkanie organizuje m.in znany nam ks. Erich Busse oraz parafia ewangelicka w Legnicy. Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w tej uroczystości, to prosimy by do środy zgłosić się mailowo lub bezpośrednio do ks. Pawła Mikołajczyka. Szczegóły wyjazdu zostaną ustalone z zainteresowanymi.
 8. Zapraszamy młodzież od 13 do 18 roku życia na próby nowego zespołu młodzieżowego – Młode Drzewo. Inicjatorką powstania zespołu i prowadzącą jest p. Karina Reske, znana z działającego przy parafii zespołu LAAU Worship. Próby odbywają się we wtorki od godziny 18:00 do 19:00 w sali seniora w Kamienicy pod Aniołami.