Przyłapali ją na cudzołóstwie – tak zaczyna się ewangeliczna opowieść. Religijni ludzie wiedzieli co należy zrobić – prawo nakazywało ukamienować. Zapytali nawet podstępnie Jezusa: „Czy należy przestrzegać prawa?”.

Link do transmisji LIVE: https://youtu.be/VEOYsWfkZkE

Wielu czytelników koncentruje się na tym, jak mądrze Jezus wybrnął z zastawionej na niego pułapki. Ale zaraz… Może nie tak szybko. Może nie zdążyliśmy zapytać: dlaczego przyłapano i sądzono tylko kobietę? Czyżby sama dopuściła się cudzołóstwa? Gdzie był mężczyzna? Dlaczego jego nikt nie zamierzał potępić? A może, biedny, oświadczył, że został sprowokowany i teraz stał wśród innych, gotowych rzucić kamieniem, i wymierzyć sprawiedliwość? Jeśli tak, to nie ma nic groźniejszego dla kobiety, niż religijnie zgorszony mężczyzna.


Link do transmisji LIVE: https://youtu.be/VEOYsWfkZkE

Zapraszam do refleksji o tym, jak łatwo jest ulec pokusie i zasłaniać własną niegodziwość prawem i pobożnością. I nie dotyczy to jedynie zamierzchłych czasów (jak twierdzą niektórzy) dominującego patriarchatu. Inspirować nas będzie także hasło niedzieli: „Tak mówi Pan, który cię stworzył: Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem – moim jesteś! (Iz 43,1). Zapraszam, Marcin Orawski


Link do transmisji LIVE: https://youtu.be/VEOYsWfkZkE

Ogłoszenia:

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Kazanie wygłosi ks. dr hab. Kazimierz Bem, ewangelicko-reformowany pastor ze Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w USA.

2. Stałe zajęcia tygodniowe w czasie wakacji są zawieszone.

3. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 13-21 sierpnia 2022. Szczegóły na: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-e…. Do udziału są zaproszone wszystkie osoby, nie tylko mieszkające na teranie naszej diecezji.

4. Rozpoczęła się rekrutacja na Chrześcijańską Akademię Teologiczną. Serdecznie zachęcamy maturzystki i maturzystów oraz wszystkie inne zainteresowane studiowaniem teologii lub pedagogiki osoby do zapoznania się z ofertą: https://chat.edu.pl/

5. Gorąco zapraszamy do udziału w koncertach organowych w ramach XVI festiwalu Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności – w każdą niedzielę lipca o 19.00 w naszym kościele. 24 lipca wystąpi Dawid Rzepka. Wstęp wolny.