„Wdowi grosz” – wszyscy wiedzą o co chodzi. Biedna kobieta wrzuciła do świątynnej skarbonki dwa grosze. Dała więcej niż wielu bogatych ludzi, ponieważ ofiarowała wszystko, co miała na swe utrzymanie. Nie wiem, ile razy słyszałem pochwały jej hojności i otwartego serca. Tyle, że żadnej z nich nie wypowiedział Jezus. Nigdzie też nie zachęcał, abyśmy postępowali podobnie do wdowy. Co więc Zbawiciel chciał przez ten przykład pokazać? Czy wdowa może być wzorem ofiarności czy raczej sama stała się ofiarą pazerności religijnej instytucji?

A ponadto czy ktoś zadał pytanie co się później stało z kobietą? Czy wydarzył się cud? Czy dobro do niej wróciło? A może jej losy były jeszcze bardziej tragiczne, ponieważ wybyła się ostatniej szansy na przeżycie? Jeśli nikt nie zapytał co było dalej, to my musimy zapytać. Zapraszam, Marcin Orawski

Link do transmisji (prosimy o skopiowanie odnośnika i wklejenie go do przeglądarki): https://youtu.be/ZO0zrBaIeiQ

Ogłoszenia:

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

2. Stałe zajęcia tygodniowe w czasie wakacji są zawieszone.

3. Trwa rekrutacja na Chrześcijańską Akademię Teologiczną. Serdecznie zachęcamy maturzystki i maturzystów oraz wszystkie inne zainteresowane studiowaniem teologii lub pedagogiki osoby do zapoznania się z ofertą: https://chat.edu.pl/