Wszyscy ludzie są istotami stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga. Ależ banał. Powstrzymajcie jednak, proszę, odruchy znudzenia, chociaż na chwilę. Wiem, że takie zdania słyszymy w kościołach od dziecka. Pozwólcie jednak, że w trakcie nabożeństwa, na które zapraszam, zadam kilka pytań, które mogą sprawić, że to co znane i oczywiste, może okazać się nie tak znane i nie tak oczywiste. A zatem wszyscy są równoprawnymi bożymi stworzeniami. No, może z wyjątkiem… Zapraszam, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtu.be/DdMunH9GI2E (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  2. W ramach TMoJCh w niedzielę 22 stycznia o 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zespołu LAAU WORSHIP prowadzony przez Karinę Reske. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa.
  3. W poniedziałek 23 stycznia zapraszamy na spotkanie seniorów – wyjątkowo w przedostatni poniedziałek miesiąca.
  4. Również w ramach TMoJCh odbędzie się konferencja naukowa Ekumenizm w cieniu wojny – we wtorek 24 stycznia o 14.00 na Papieskim Wydziale Teologicznym przy pl. Katedralnym 1.
  5. Zapraszamy na coroczne, sprawozdawcze zgromadzenie parafialne, które odbędzie się {po nabożeństwie} 5 lutego.
  6. Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.
  7. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
  8. Godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.
  9. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtu.be/DdMunH9GI2E (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtu.be/DdMunH9GI2E (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL – Tanzania

Republikę Tanzanii zamieszkuje przeszło 120 grup etnicznych i językowych, razem 54 miliony ludzi. Kraj uchodzi za spokojny. Chrześcijanie stanowią ponad 60 % mieszkańców, w tym blisko 30% to protestanci.

Ewangelicko-Luterański Kościół Tanzanii liczy blisko 8 milionów wyznawców. Należą doń ludzie różnych ras, a duchownymi są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Kościół czuje się odpowiedzialny za kluczowe projekty: niesienie pomocy ubogim, chorym na HIV czy opieka paliatywna nad osobami umierającymi. Ponadto prowadzi zarówno szkoły podstawowe, jak średnie oraz 6 college’ów.

 Link: https://www.luteranie.pl/modlitwa-o-tanzanie/