Biblijne przekazy mają wiele znaczeń i są wielowarstwowe – wszyscy to wiemy. Dobrze znamy historię o Ojcu, Synu i ofierze. Ale nie chodzi tylko o Wielki Piątek. Rozpocznę od biblijnej opowieści, tak przerażającej, że wielu nauczycieli wzbrania się przed opowiadaniem jej dzieciom. Na jej przykładzie chciałbym postawić między innymi pytanie: co takie historie mówią o Bogu, a co o nas samych? Zapraszam, Marcin Orawski

Link do transmisji na żywo

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
143 – O Jezu, bądź pochwalony (1-4)
137 – Na Golgotę, duszo, śpiesz (1-4)
142 – O głowo, coś zraniona (1-4)
163 – Tam na wzgórzu (1-3)
154 – Pod krzyż Twój pójdę (1-4)

Link do transmisji na żywo

Ogłoszenia:

  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach świątecznych:

Wielkanoc, godzina 10.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.

Poniedziałek Wielkanocny, godzina 10.00 – nabożeństwo słowa.

Równolegle z nabożeństwem w Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się szkółka niedzielna, a po nabożeństwie, jeśli pogoda dopisze, zapraszamy na poszukiwania wielkanocnych niespodzianek. Tak jak w poprzednio pojedziemy na polanę w Lesie Rędzińskim – pinezka do miejsca znajduje się na naszej stronie internetowej. Do koszyków piknikowych można zabrać specjały, które pozostaną ze stołu wielkanocnego. Warunki są biwakowe, dlatego należy włożyć wygodne buty i ubrania. Przy dobrej pogodzie przewidujemy rozpalenie ogniska. Do Rędzina można dojechać komunikacją miejską, ale jeśli ktoś chciałby dosiąść się do samochodu jadącego sprzed kościoła, proszę o zostawienie wiadomości w kancelarii parafialnej, miejsca na pewno dla nikogo nie zabraknie.

  • Zapraszamy do udziału w kwietniowym spotkaniu dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Spotkania odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca i mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w poniedziałek, ale w pierwszy wtorek miesiąca, tj. we wtorek 2 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Paweł z Tarsu – apostoł, męczennik i teolog”. Serdecznie zapraszamy!