Brak słów gdy jesteśmy zaskoczeni nagłym wyzwaniem. Brak słów gdy jesteśmy tak przytłoczeni, że nie widać wyjścia. Brak słów – gdy szukamy miłosiernego Boga w tak strasznej strasznej opowieści jak ta o ofiarowaniu Izaaka. Dla Abrahama podróż na górę Moria, gdzie miał zabić swojego syna musiała być wypełniona ciszą. Tej ciszy się uchwyćmy w niedzielę Judica, czyli „Bądź sędzią moim, Boże” (Ps 43,1). Może się to wydawać dziwne, że sąd będzie dział się w ciszy, ale czy brak słów nie oddaje dobrze dramatyzmu sytuacji… a także zachwytu i ulgi, gdy pojawia się nadzieja? Zapraszamy na nabożeństwo w 5. niedzielę pasyjną.

Pieśni:
809 – O Jezu słońce Łaski
112 – Baranek niesie brzemię win
125 – Jezu, mój miły
604 – Nie opuść mnie
316 – Prośmy Pana pobłogosław

Oprawa muzyczna:
rozpoczęcie – Maria Scharwieß – Organ Groove (2005),
po kazaniu – Christopher Norton – Haiku (na flet i organy),
podczas komunii – Astor Piazzolla – Tago final, Duo I (na flet i organy),
zakończenie – Liselotte Kunkel – Postludium (2006);
w wykonaniu: Magdalena Pilch – flet poprzeczny, Marek Pilch – organy.

Ogłoszenia:
1. Zapraszamy na nabożeństwo za tydzień, w niedzielę palmową, o godzinie 10.00. Wszystkie nabożeństwa w Czasie Pasyjnym są połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie przy tradycyjnych wielkanocnych ciastach. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania przez upieczenie ciasta, jakie tradycyjnie pojawia się w Waszych domach na Wielkanoc. Całe wydarzenie koordynuje p. Iwona Orawska i prosimy, by to do niej spływały informacje kto może i chce się zaangażować się w to wydarzenie (zgłaszać się można poprzez email parafialny lub osobiście). Jeżeli ktoś z was ma swój ogródek, to będziemy również wdzięczni za dostarczenie kwitnących lub zielonych gałązek do ozdoby stołu.
2. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwo w czwartek o godzinie 17.00, które poprowadzi: ks. Marek Bożek z Wałbrzycha. W związku z nabożeństwami tygodniowymi, w Czasie Pasyjnym nie odbywają się godziny biblijne.
3. Już jutro, 18 marca o 18.30, odbędzie się kolejne Spotkanie z pasją. Gościem tego spotkania będzie Rafał Ćwikowski, który opowie o swoim odkrywaniu Łodzi.
4. Zajęcia tygodniowe: wtorek: – lekcje religii wg. planu; środa : – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej, godz. 17.30, – próba chóru parafialnego o 19.45; czwartek: – spotkanie EDA Pronoja o 20.00.
5. Wraz Akademią Muzyczną w Katowicach zapraszamy na koncert Ciemne Jutrznie – Leçon de Ténèbres. Koncert odbędzie się w sobotę 23 marca o 18.00 w naszym kościele.
6. Spotkanie seniorów odbędzie się w ostatni poniedziałek miesiąca, 25 marca o 11.00.
7. Od 7 do 9 czerwca 2024 r. we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach odbędzie się Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej, pod hasłem „Nic nas nie rozdzieli”. To wyjątkowe wydarzenie w 2014 roku organizowaliśmy we Wrocławiu, w Hali Stulecia. Zaplanowano różnorodny program rodzinny i młodzieżowy, panele dyskusyjne, nabożeństwa, koncerty i wiele innych. Zapisy na wyjazd grupowy prowadzimy w kancelarii parafialnej, tam też udzielamy informacji, także na temat kosztów, ponieważ są one zróżnicowane – uzależnione od rodzaju wybranej opcji pobytowej. Więcej: https://www.luteranie.pl/spotkanie-chrzescijan-2024/
8. Serdecznie zapraszamy na Zjazd Młodych Dorosłych 20+, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2024 w Wiśle Jaworniku. W planach integracja, czas ze Słowem Bożym, dla chętnych wspólne wyjście w góry, robienie oscypków i jeszcze więcej atrakcji. Istnieją trzy warianty uczestnictwa, których koszt wynosi od 100 do 300 złotych. Więcej informacji na profilu facebookowym „Młodzi dorośli”, Instagramie oraz stronie internetowej Diecezji Cieszyńskiej.
9. Radnych parafialnych zapraszamy na zebranie Rady jutro o 17.30.

Cykl modlitw o kościoły ŚFL: Ukraina
Do wybuchu wojny w lutym 2022 Ukrainę zamieszkiwało 41 milionów ludzi. Według wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców do 3 października 2023 r. ok. 6,2 mln Ukraińców opuściło kraj i nie wróciło. Chrześcijaństwo wyznaje w Ukrainie blisko 85% ludności. Zdecydowana większość to prawosławni należący do różnych patriarchatów: ukraińskiego (ponad 43%) i moskiewskiego (przeszło 15%). Pozostali chrześcijanie to katolicy obrządku greckiego i rzymskiego (ponad 11%) oraz protestanci stanowiący blisko 2% ludności. Niemiecki Ewangelicko-Luterański Kościół Ukrainy skupia 1000 osób w 24 parafiach luterańskich i 160 w czterech parafiach reformowanych, które są członkami stowarzyszonymi. W Kościele służy ośmiu księży, jeden diakon oraz pięciu pracowników świeckich. W wyniku wojny działalność Kościoła została zakłócona, lecz stara się on pomagać rodzinom ofiar, poszkodowanym i wszystkim potrzebującym bez względu na wyznanie.